Не треба переоцінювати важливість "Джавелінів", – Полторак

24 квітня 2018, 10:36
Читать новость на русском

Україна готується до отримання від США протитанкових ракетних комплексів "Джавелін". Проте сама ця зброя не вирішить проблеми на лінії фронту на Донбасі.

Про це в інтерв'ю "BBC News Україна" розповів міністр оборони Степан Полторак

На запитання про те, чи є вже "Джавеліни" в Україні, глава Міноборони відповів: "Я завжди казав, що "Джавеліни" в Україні будуть своєчасно. І під час останнього мого візиту (до США) 2 лютого цього року ми домовилися з міністром оборони Меттісом про дату. Я точно знаю, коли вони будуть, ми до цього готуємося".

Читайте також: Чому "Джавеліни" не врятують Україну

Полторак також підтвердив інформацію про те, що Міноборони відібрало людей, які "проходять теоретичну підготовку, вивчають різні протитанкові системи, не тільки "Джавеліни".

Ми занадто багато уваги приділяємо "Джавелінам". Наприклад, "Джавеліни" стріляють на відстань 2 кілометри, "Стугна" (українська протитанкова ракета) – на 5 кілометрів. "Джавеліни" виконують трохи інше завдання, але самі собою не вирішать усі проблеми на лінії зіткнення,
– пояснив міністр.

"Тому не треба переоцінювати важливість "Джавелінів", а використовувати їх тоді, коли буде потрібно – на важких та загрозливих напрямках", – наголосив він.

Нагадаємо, Держдепартамент США схвалив продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок "Джавелін" (37 пускових установок і 210 ракет) на суму 47 мільйонів доларів. Хоча раніше посол США в Україні Марі Йовановіч запевнила, що зброя дістанеться Україні абсолютно безкоштовно.

Що таке "Джавелін"? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті та швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.