Буде вдосталь, коли не буде цілей: офіцер-артилерист розповів, що з боєприпасами на фронті

21 грудня 2023, 17:04
Читать новость на русском

Протягом останніх місяців 2023 року інформація про те, що Силам оборони не вистачає артилерійських боєприпасів, стала публічною. Втім, така ситуація є "нормальністю" в умовах ведення бойових дій високої інтенсивності.

Про це 24 Каналу розповів офіцер артилерії 4-ї бригади НГУ "Рубіж" Володимир Назаренко. Він переконаний, що в умовах повномасштабної війни артилерійських снарядів не може бути достатньо в принципі.

Дивіться також Ситуація не патова, – Черник розібрав, як ЗСУ виснажує ворога на полі бою

Що думає військовий про нестачу снарядів

Українські військові відчувають дефіцит боєприпасів ще з першого дня повномасштабної війни.

"У ворога набагато більше металолому: бронетехніки, гармат та боєприпасів. Вони накопичували ці боєприпаси (протягом тривалого часу – 24 Канал), а в нас, на жаль, склади із боєприпасами вибухали", – зазначив військовий.

Пояснення: після першої російської агресії проти України у 2014 році спецпідрозділи Кремля провели низку успішних диверсій на українських складах зі зберігання боєприпасів. Найбільших втрат Збройні Сили зазнали від вибухів у Балаклії та Калинівці у 2017 році, коли ворогу вдалося завдати збитків Україні на 18 мільярдів гривень.

Тому, не зважаючи на перевагу України в контрбатарейній боротьбі, кількість боєприпасів у ворога ще й досі більша. Тому уявити, що в якийсь момент Сили оборони матимуть "достатньо" боєприпасів, наразі важко.

Поки є ворожі цілі, боєприпаси не лежатимуть, а будуть спрямовані у ворога. Поки є ворожі цілі, боєприпасів завжди не вистачатиме для того, щоб знищити усіх ворогів, яких ми бачимо,
– переконаний Назаренко.

Після війни Україна зможе перейти до накопичення боєприпасів на майбутні нагальні потреби. А зараз, оскільки боєприпасів фізично менше, ніж ворожих цілей, їх не може бути достатньо. З огляду на це, варто збільшувати вітчизняне виробництво цієї зброї та сподіватися на допомогу міжнародних партнерів.

Що говорять про нестачу боєприпасів посадовці

  • Нещодавно суттєву нестачу боєприпасів у Силах оборони підтвердив генерал Олександр Тарнавський. За його словами, це стосується, зокрема, і снарядів радянського калібру. Через нестачу цього типу озброєння українська армія була змушена внести суттєві корективи у свої плани. 
  • У Міністерстві оборони розуміють цю проблему й уже пообіцяли, що у 2024 році витратять 175 мільярдів гривень на закупівлю ракет і боєприпасів. Також про пріоритет українського ВПК на виробництво боєприпасів говорили радник ОП Михайло Подоляк та директор "Укроборонпрому" Герман Сметанін. 
  • Водночас держава обіцяє приділити суттєву увагу розвитку FPV-дронів, які можуть частково перекрити нестачу боєприпасів для Сил оборони. Так, Володимир Зеленський пообіцяв, що у 2024 році Україна виготовить мільйон FPV-дронів, а вже цього грудня місячна кількість їхнього виробництва сягне 50 тисяч апаратів.