"Нікчемне рішення КСУ": що пропонують у "Слузі народу" задля виходу з кризи – заява

31 жовтня 2020, 00:35
Читать новость на русском

У пропрезидентській партії "Слуга народу" вважають, що рішення Конституційного суду про скасування декларування є провокаційним. Водночас воно призвело до кризи. Тому "слуги народу" запропонували варіанти виходу, з ситуації, що склалася.

Заява "Слуги народу" щодо рішення КСУ

Відповідну заяву "Слуга народу" оприлюднила у фейсбуці. У політсилі наголошують, що глибоку кризу в Україні спровокував власне нинішній склад КСУ.

Зверніть увагу Верховна Рада може призначити 2 суддів до КСУ: у "Слузі народу" розкрили деталі

Під загрозою знищення – практично вся антикорупційна інфраструктура держави. Є також проблеми з виконанням Україною зобов'язань перед Євросоюзом та нашою здатністю зберігати внутрішню стабільність. А це життєво важливо в умовах гібридного протистояння з Росією,
– зауважили у "Слузі народу".

За їхніми словами, така б ситуація не виникла, якби судді КСУ:

  • керувалися у своїй діяльності принципами доброчесності та обгрунтованості ухвалення рішень,
  • уникали конфлікту інтересів,
  • прагнули захищати Конституцію від незаконних посягань.

"Рішення КСУ щодо закону про запобігання корупції можна визнати тільки нікчемним. Це відвертий порятунок корупціонерів і повна руйнація довіри суспільства до конституційної юрисдикції", – кажуть "слуги народу".

Крім того, додають представники партії, на черзі у цих суддів – знищення Вищого антикорупційного суду. Очевидно, що таке рішення вже готують і вищезазначене є категорично неприпустимим.

Що задля вирішення ситуації пропонують у "Слузі народу"

У "Слузі народу" пропонують три шляхи виходу з кризи, яку спровокував теперішній склад Конституційного Суду:

  • Або судді КСУ добровільно підуть у відставку, відкривши можливості до відновлення доброчесності, професіоналізму та конституційності у діяльності органу.
  • Або долю цих суддів та "їхніх нікчемних рішень" вирішить вулиця.

Або Верховна Рада ухвалить справедливе та єдине логічне рішення, проголосувавши за запропонований пезидентом законопроєкт №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства".

Перший шлях є нереалістичним з огляду на поведінку суддів протягом цього тижня. Другий шлях створює додаткові небезпеки для державності. Тож третій шлях виходу з кризи залишається безальтернативним,
– констатують у "Слузі народу".

Водночас тут закликали всіх відповідальних та проукраїнськи налаштованих нардепів згадати, що Верховна Рада вже ухвалювала політико-правові рішення для виходу з аналогічних криз. Тому просять парламентарів підтримати ініціативу президента та таким чином відновити довіру українців до конституційного судочинства.

До теми Постраждає не лише безвіз: Кулеба розповів про плачевні наслідки рішення КСУ

Головне про скандальне рішення КСУ та законопроєкт від Зеленського

  • 27 жовтня 2020 року КСУ скасував антикорупційну реформу. Зокрема, положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, незаконне збагачення, електронне декларування та повноваження НАЗК. Через це останні заблокували доступ до електронного реєстру.
  • Згодом Володимир Зеленський скликав РНБО та засідання уряду, на якому розпорядилися відновити вільний доступ до е-декларацій. Після чого реєстр відкрили.
  • Крім того, президент подав до Ради законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства". Він пропонує визнати рішення суду від 27 жовтня "нікчемним" та позбавити його правових наслідків. Водночас у документі передбачено звільнення суддів КСУ.
  • Вже відомо, що рішення КСУ матиме дуже негативні наслідки для України. Зокрема, це може призвести до втрати безвізу та зупинити отримання чергового траншу від МВФ. У ЄС вже заявили, воно суперечить усім європейським цінностям.
  • Таке рішення КСУ збурило суспільство і люди вийшли на масштабний протест 30 жовтня.
Детальніше про скандал навколо рішення Конституційного Суду про декларування – читайте у матеріалах 24 каналу.


КСУ скасував е-декларування / Інфографіка 24 каналу