Експосла у Німеччині Андрія Мельника депутати Бундестагу хочуть визнати небажаною особою
Джерело:
T-onlineДипломат Андрій Мельник 8 років обіймав посаду посла України в Німеччині. У жовтні він має повернутись до Києва, згідно з наказом президента про його звільнення.
Андрій Мельник став відомий своєю чіткою критикою німецьких політиків. Тепер депутатська група AfD вносить у Бундестаг подання, щоб визнати його небажаною особою в Німеччині.
До теми Експосол України в Німеччині Мельник отримав кілька пропозицій щодо подальшої роботи у Києві
Чим пояснюють такі дії
У документі німецькі депутати пишуть, що хочуть так зробити "на тлі його численних образ і приниження народу, державних органів і політиків країни перебування". Група вимагає "негайного відкликання" Мельника до його запланованого від'їзду з Німеччини в жовтні.
Депутати кажуть, що Мельник назвав канцлера Олафа Шольца "ображеною ліверною ковбасою" і звинуватив федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра у створенні "павутини контактів з Росією".
Пан Мельник представляв інтереси своєї країни. Ми закликаємо федеральний уряд захищати інтереси Німеччини з такою ж пристрастю,
– сказав голова парламентської групи AfD у Комітеті закордонних справ Петро Бистронь.
Він наголосив, що заява спрямована проти бездіяльності німецького уряду, а не проти Мельника як особи.
Заява не передбачає наслідків
Німецькі депутати пояснюють, що заява не матиме жодних далекосяжних наслідків. Її слід розуміти як запит до Федерального міністерства закордонних справ.
До цього Єнс Леманн, депутат Бундестагу від ХДС від Лейпцига, висунув таку ж вимогу в соціальних мережах щодо Мельника. Мовляв, його треба оголосити персоною нон-грата, щоб він міг швидко покинути Німеччину.
Сам Мельник, коментуючи таку заяву, писав, що таке він називає "справжньою солідарністю" з Україною в розпал варварської війни росії.
Мельник хотів перепросити у Шольца
- Посол України в Німеччині Андрій Мельник казав, що хоче особисто попросити вибачення у канцлера Олафа Шольца за заяву про "ображену ковбасу". Він визнав, що такі слова були не дипломатичними та могла образити багатьох людей "і не тільки в Німеччині".
- У Німеччині група людей, яка називає себе інтелектуалами, написала публічний лист. Підписанти вимагають припинити підтримку України. На це реагував й посол Мельник. Він сказав, щоб "ішли до біса".
Які претензії були в Мельника до Шольца: дивіться відео