Німеччина не хоче бути втягнутою в конфлікт на Донбасі, – експерт
Візит в Україну глави МЗС ФРН Зігмара Габріеля попри красиві дипломатичні заяви показав, що Німеччина не хоче бути втягнутою в конфлікт на Донбасі і тиснутиме на Україну, аби ми пішли на поступки за рахунок своєї державності.
Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Німецький міністр вказав Росії на непослідовність щодо Донбасу
За словами фахівця, червоною ниткою в заявах Габріеля йдеться про те, що мінські домовленості – єдина дорожня карта врегулювання конфлікту, а Україна має виконати всі без винятку пункти, в тому числі політичної частини. Крім того, міністр закордонних справ ФРН заявив, що Німеччина скептично ставиться до надання Україні летального озброєння, оскільки це не вирішить проблему і не покращить обороноздатність нашої держави.
Дуже показовий момент, за словами Снєгирьова, те, що Німеччина відмовилася надати офіцерів Бундесверу для участі в Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) замість росіян. Натомість Берлін наполягає, щоб Україна створила всі умови для повернення Росії. Тому що, як вважають німці, це покращить обмін інформацією між ворогуючими сторонами.
В Німеччини специфічне ставлення до проблеми в Україні попри всі красиві дипломатичні заяви Габріеля, що конфлікт на Донбасі не забутий. Насправді Україні дають зрозуміти, що їй доведеться все вирішувати сам на сам з РФ. Ніякої летальної зброї, спостерігачів з країн Заходу і європейців у складі миротворчої місії ООН. Оскільки Росія виступає категорично проти присутності в місії військ НАТО,
– наголосив Дмитро Снєгирьов.
Також відносним позитивом експерт вважає заяву Габріеля, що Німеччина підтримує сценарій розміщення миротворців по всій окупованій території Донбасу. Як зазначає Снєгирьов, таку заяву зробив Путін після телефонної розмови з "подругою Меркель". Однак потім пролунала заява російського МЗС, що Москва не віддасть контролю над кордоном.
Читайте також: ОБСЄ не контролює ситуацію на окупованій території Донбасу, – Клімкін
"Не повинно бути рожевих окулярів, що Німеччина займе проукраїнську позицію. Берлін сприятиме налагодженню контактів з РФ, поверненню їхніх спостерігачів у СЦКК. Але тиснутиме на Україну, щоб ми виконали політичну частину Мінська: прийняли закони про загальну амністію бойовиків, проведення місцевих виборів, особливий статус ОРДЛО. Німецький бізнес стомився від санкцій і не бачить сенсу для їхнього продовження. Тобто Україна має піти на поступки за рахунок власних національних інтересів", – переконаний Снєгирьов.
Нагадаємо, 3-4 січня в Україні візитом перебував глава МЗС ФРН Зігмар Габріель, який заявив, що мандат миротворчої місії ООН на Донбасі повинен поширюватися на всю непідконтрольну Україні територію, а її учасники повинні бути озброєними. Водночас він заявив, що Німеччина скептично ставиться до сприяння поставок летальної оборонної зброї зі США для вирішення конфлікту на Донбасі.