Багатотисячний "Марш героїв" і сотні затриманих: протести у Білорусі 13 вересня – фото, відео

13 вересня 2020, 21:02
Читать новость на русском

Білоруси продовжують протестувати проти несправедливих виборів президента. У Мінську відбувся масштабний "Марш героїв". Тим часом, силовики стягнули до столиці військову техніку, автозаки та машини з колючим дротом. Ще до старту акцій людей почали затягувати у мікроавтобуси без номерів. Затриманих нарахували уже понад 400.

Про те, що відбулося впродовж 36-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

До теми Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

У Мінськ стягнули силовиків

У столиці Білорусі, де 13 вересня відбулася масштабна, багатотисячна акція під назвою "Марш героїв". Режим Лукашенка стягнув в центр столиці велику кількість силовиків, військової техніки, автозаків та машин з колючим дротом. Ба більше, зафільмували й колону БТРів, яка прямувала до Мінська.

Дивіться відео, як до Мінська їдуть БТР:

Площу біля Стели та площу Незалежності у центрі Мінська з самого ранку загородили представники правоохоронних органів.

Дивіться відео з Мінська:

Жорсткі затримання

Ще до запланованого старту акцій силовики та люди в цивільному та балаклавах розпочали затримання по всьому Мінську. Так, у мікрорайоні Грушівка невідомі повистрибували з мікроавтобусів та розпочали затягувати туди людей. Учасники акцій утворили зчіпку, аби унеможливити затримання.

За даними Міністерства внутрішніх справ Білорусі, протестні акції завершилися практично у всіх регіонах країни. Затримано понад 400 учасників протесту.

Також правоохоронці підтвердили факт попереджувального пострілу в повітря з боку силовиків. При цьому в Лукашенка нарахували близько трьох тисяч протестувальників у Мінську. Тоді як журналісти та організатори акції говорять про 100 – 150 тисяч.

Дивіться відео з мікрорайону Грушівка:

Колону мітингувальників з кількох сотень осіб зупинили силовики на проспекті Дзержинського. Після кількох затримань учасникам акції не залишилось нічого іншого, як розбігтись.


Люди тримаються разом, аби уникнути затримань / Фото TUT.by


​Затримання на проспекті Дзержинського / Фото TUT.by

Дивіться вражаючі кадри з проспекту Дзержинського:

Тим часом, ті мітингувальники, яким вдалось уникнути рук силовиків та невідомих в балаклавах, таки не полишили мети дійти до центру білоруської столиці. Люди тримали біло-червоно-білі стяги та скандували "Живе Білорусь!"

На площі Перемоги колону учасників акцій спробували розділити правоохоронці і розпочали затримання. Проте десятки тисяч людей таки дійшли до Стели.

На вражаючому фото видно, як величезна колона протестувальників йшла повз житловий комплекс "Каскад". Саме тут місцеві мешканці регулярно вивішують біло-червоно-білу символіку, яку одразу ж знімають надзвичайники та комунальники. Мітингувальники скандували: "Каскад – молодці!".


Колона пройшла повз житловий комплекс "Каскад" / Фото місцевого мешканця


Колона протестувальників у Мінську / Фото TUT.by

Люди йдуть повз "Каскад", дивіться відео:

Дивіться на відео, як протестують білоруси у столиці:

Особливо жорсткі затримання на вулиці Мельникайте:

Ситуація в Мінську біля ТРЦ "Арена Сіті"

ОМОН почав жорсткі затримання мітингувальників, які дійшли великою колоною до резиденції Дрозди білоруського диктатора Олександра Лукашенка. За даними ЗМІ, силовики застосували проти людей світлошумові гранати. Водночас у МВС Білорусі спростували цю інформацію.

Окрім того, кордон із силовиків вишикувався, перекривши прохід до ТРЦ "Арене Сіті" в Мінську.


Демонстранти проти ОМОНівців / Фото TUT.by


Озоброєні силовики в Мінську / Фото TUT.by

Багатотисячну колону людей в Мінську зустрів кордон правоохоронців:

У Мінську закрили станції метро

У столиці на вхід і вихід закривали кілька станцій метро. Пасажирів не впускають на станції: "Площа Леніна", "Купалівська", "Площа перемоги", "Площа Якуба Коласи", "Неміга", "Фрузенська". Потяги на цих станціях не зупинялися. Після 19:00 метро відновило свою роботу.

Акції в інших білоруських містах

Масові акції прихильники опозиційних сил запланували не лише у Мінську, а й в інших білоруських містах. Люди вийшли, зокрема, на вулиці Гродно та Гомеля, Бреста, Ліди, Вітебська, Жодіно.

В Жодіно під час словесної перепалки місцевих жителів із силовиками майор міліції раптом вдарив жінку в обличчя з такою силою, що та впала. Народ кинувся на захист. Через хвилину майора відвели в мікроавтобус силовиків.

Дивіться відео, як силовик вдарив дівчину в Жодіно:

Масштабна акція протесту в Бресті:

Жорсткий розгін протестувальників водометом у Бресті: відео

Як затримують людей у Вітебську: відео

Дивіться відео, як протестують у Гомелі:

Дивіться фото з акцій протестів у різних білоруських містах:

Справи проти "Білоруськалію"

Черговим заарештованим членом страйкового комітету став представник "Білоруськалію" Роман Леончик. Наразі він перебуває у Солігорському управлінні РУВС.

Викладачі підтримали студентів

Викладачі філологічного факультету Білоруського державного університету виступили на підтримку студентів, що є учасниками акцій протестів. На цю тему працівники БДУ записали відеозвернення.

Якщо ми будемо боятись і мовчати, то ми втратимо право заходити в аудиторію до наших студентів. Ми не зможемо дивитись їм в очі. І у нашої країни не буде майбутнього,
– сказали викладачі.

Дивіться відеозвернення викладачів:

Медійна атака з Росії

Телеграм-канал NEXTA оприлюднив список російських журналістів, які відповідають за інформаційні атаки на білоруську опозицію. У NEXTA зазначили, що завдання росіян – "замилювати очі росіянам та всьому світу щодо "бульбобандерівців" та єдиного рятівника Білорусі".

Зазначимо, що у Білорусі багато журналістів, зокрема й державних медіа, перейшли на бік протестувальників. Серед них – і ексголова президентського пулу Дмитро Семченко. Він зараз відбуває 15-денний арешт.

Протести в Білорусі: основне

  • 9 серпня у країні відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко. Однак дані неофіційних екзит-полів свідчать, що перемогла його головна опонентка: опозиціонерка Світлана Тихановська.
  • Білоруси не погодилися з результатами виборів. По всій країні спалахнули мирні протести. Мітингувальників ОМОНівці розганяли гумовими кулями та світло-шумовими гранатами.
  • Від 11 серпня у країні триває загальнонаціональний страйк.