Новий пакет допомоги від США є найцікавішим за увесь час, – військовий експерт
Пентагон оголосив про новий пакет військової допомоги Україні загальною вартістю 1,2 мільярда доларів. В ньому не уточнюється, про яке саме озброєння мовиться, тому існує багато цікавих думок щодо цієї військової допомоги.
У новому пакеті допомоги США можуть передати ті види озброєння, яких ще немає в Україні. Мовиться про зброю як захисту, так і наступу. Про це 24 Каналу розповів головний редактор Defense Express Олег Катков.
До теми Британія готується передати Україні ракети великої дальності Storm Shadow, – Washington Post
"Це найцікавіший пакет допомоги від США. В ньому нічого не ясно, він просто чудовий", – прокоментував Катков.
Напівзагадковий пакет допомоги
Попри те, що у США люблять публічність і часто говорили про військову допомогу досить конкретно, однак іноді вони оголошують її максимально розмито, зауважив Катков.
На 1,2 мільярда доларів США збирається замовити зброю для України у виробників. Отже, це займе дещо більше часу, ніж коли зброя від армії США одразу їде до України.
Військовий експерт зауважив, що військова допомога містить 6 пунктів на всю цю суму, і лише про 3 можна говорити конкретно.
По-перше, це 155-міліметрові боєприпаси. По-друге, це супутникові знімки. По-третє, навчання, тренування тощо.
А три інші пункти – це терра інкогніта. Починається все просто із засобів ППО та додаткових боєприпасів до цих систем. Але засоби ППО – це все, починаючи від ПЗРК Stinger і ракет до нього, завершуючи Patriot. Але, з огляду на загальну вартість пакета, до NASAMS точно,
– пояснив мовець.
Катков прокоментував новий пакет допомоги від США: дивитись відео
Протидронові системи
Також пакет містить формулювання про антидронові системи, підкреслив Катков. Це може бути чим завгодно. І на це накладається стаття Associated Press, в якій було вказано, що США передасть дрони протиповітряної оборони.
Військовий експерт припустив, що може мовитися про дрони, які збивають ворожі БпЛА. США виробляє такі системи, але вони досить дорогі й мають спірну боєздатність, адже деякі засоби є ефективнішими.
Катков вважає, якщо мовиться про зброю, яку закуповуватимуть у виробників, можливо, вони запропонують дешевшу та ефективнішу зброю подібного штибу.
Однак, якщо мовиться про дрони, що мають здатність боротись з повітряними цілями – це одна з найперспективніших сфер, вважає аналітик. Адже практика боротьби з ракетами та дронами "Шахед" продемонструвала, що найбільш ефективними проти них є повітряні засоби.
Для патрулювання повітряного простору, пошуку та знищення тих же дронів-камікадзе такий дрон-носій, наприклад, тих самих ракет Stinger потенційно доволі ефективний засіб,
– прокоментував журналіст.
Інтеграція ППО
Катков зауважив, що пакет також містить ще один пункт щодо інтеграції ракетних систем протиповітряної оборони до українських систем.
Мовитися може про будь-що, і про інтеграцію в автоматизовані системи управління протиповітряної оборони України, наприклад, західних зенітно-ракетних комплексів чи навпаки інтеграцію українських у західні автоматизовані системи управління, або інтеграцію ракет західного зразка у радянські ракетні комплекси,
– припустив військовий експерт.
Що відомо про новий пакет допомоги від США
- Новий пакет допомоги оголосили в межах Ініціативи сприяння безпеці України. Тобто відбуватиметься закупка у виробників зброї, а не зніматимуться запаси Пентагона.
- Володимир Зеленський подякував президенту Джозефу Байдену та Конгресу за незмінну підтримку України й внесок в перемогу.
- Військовий експерт Олексій Гетьман зауважив, що до цього пакету військової допомоги увійдуть ЗРК Hawk, запаси ракет до якого є у великій кількості, отже ЗСУ не доведеться економити.
- Також приємним плюсом стало постачання систем ППО, ракет та радарів до них. Гетьман переконаний, що західні винищувачі, які необхідні Україні, вона отримає після початку контрнаступу.