Об`єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" - поки лише ідея російського прем'єра Путіна

5 травня 2010, 21:45

Яка, щоправда, заслуговує уваги, вважає його український колега Азаров.

Цю тему, переконує Микола Янович, вони з Володимиром Володимировичем ще навіть не обговорювали.

Микола Азаров (прем'єр-міністр України): “Я можу тільки вам сказати про той діалог, який відбувся після того, коли ми вийшли і він мене проводив до машини. Я йому сказав: “Володимир Володимирович, а як ви собі це бачите? Об’єднання на рівних? Немає питань, якщо на рівних”. Він і говорить “Ну ви подумайте, адже яку ми вам пропозицію робимо - ми відкриваємо доступ до своїх ресурсів”.

Тож тепер українські можновладці розмірковують, що ж робити з такою пропозицією. Зокрема, Президент України заявив - треба всебічно, за участі не лише Києва та Москви, але й Брюсселя обговорити імовірність об'єднання “Нфтогазу” з “Газпромом”. Водночас, Віктор Янукович запевнив - вирішуючи питання, українська сторона керуватиметься національними інтересами.

Тим часом експерти застерігають - рівноправ’я в об'єднанні газових компаній очікувати не варто, адже вони відрізняються, як мінімум, за потужністю. Крім того, кажуть аналітики, одна зі сторін імовірного союзу все одно у підсумку буде ошуканою.

Володимир Омельченко (експерт з газових питань): “Газпром” зацікавлений в збереженні тарифів на транзит природного газу територією України і абсолютно не зацікавлений в інвестиції в газотранспортну систему адже “Газпром” має сам дуже величезну заборгованість, понад 50 мільярдів доларів”.

Геннадій Рябцев (експерт з газових питань): “8% бюджету України і стільки ж бюджету Росії, які забезпечують “Нафтогаз” та “Газпром” означає, що їхнє об’єднання буде прямим впливом двох сторін на бюджети одна одної”.

Тож головні економісти країн, зауважує експерт, швидше за все на такий крок не підуть. Мовляв, злив інформації про ймовірне об'єднання двох газових гігантів, - спосіб відвернути увагу від інших, вагоміших двосторонніх угод.