Обмін полоненими між Україною і Росією завершився: зворушливі фото та відео

29 грудня 2019, 15:08
Читать новость на русском

Завершився великий обмін між Україною та представниками окупантів. Українці, яких незаконно утримували підконтрольні Росії бойовики на Донбасі, нарешті повернулися на Батьківщину.

Обмін полоненими розпочався близько 11 години на контрольно-пропускному пункті "Майорське" на Донеччині. Він тривав понад 4 години.

До теми: Під час обміну полоненими автобус луганських бойовиків потрапив у ДТП: відео

Київ передав проросійським бойовикам 124 особи. Натомість в Україну з ОРДЛО повернулися 76 полонених.

Як розпочався обмін

Про старт обміну полоненими повідомила українська омбудсмен Людмила Денісова. За її даними, зі сторони проросійських бойовиків до КПВВ під'їхали 3 автобуси з українцями.

Попередньо окупанти мали звільнити 80 утримуваних, але кількість під час переговорів змінилася.

Як розпочинався обмін полоненими з українського боку та з боку бойовиків

Після звільнення українцям та їх рідним влаштували перший обід на волі. Їх частували солодощами, піцою, випічкою та бутербродами.

Колишні бранці не стримували сліз та емоцій радості.


Звільнені з полону українці після обміну / фото ОПУ

ЦІкаво: Мамо, не плач: перші коментарі та розповіді звільнених з полону українців

Кого Росія повернула Україні

Спочатку окупанти передали українській стороні 25 полонених. Список – читайте тут.

Перших громадян України – звільнено! Зокрема, звільнено четверо військових, що перебували тривалий час у полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу – Сергія Іванчука, Юрія Євтушка, Іван Дєєва, Романа Фурсова!
– написала омбудсмен.


Український полонений повернувся на Батьківщину


Обмін полоненими між Україною та Росією на Донеччині / фото ТАСС

Згодом окупанти передали ще 51 полоненого. Серед тих, хто повернувся на Батьківщину, військові, активісти та українські патріоти, що жили на окупованих територіях.

Зустріч звільнених з полону українців / фото ОПУ

Звільнення українців на Донбасі: відео

Українська сторона передала окупантам 127 осіб: підозрюваних у вбивствах на Майдані в 2014 році ексберкутівців, обвинувачених у теракті біля Палацу спорту в Харкові у 2015 році, підозрюваних у причетності до захоплення будівлі МВС у Маріуполі 9 травня 2014 року та інших.


Російські бойовики під час обміну полоненими

Що відомо про обмін полоненими? Про обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" домовилася Тристороння контактна група у Мінську. Попередньо провести обмін до кінця року також домовлялись президент України Володимир Зеленський і Росії Володимир Путін на нормандській зустрічі у Парижі 9 грудня.

Це другий великий обмін між Україною та Росією за 2019 рік. Перший відбувся 7 вересня за схемою "35 на 35". Тоді на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.


Скільки українців залишилось в полоні Росії / Інфографіка 24 каналу

Про те, як відбувався обмін полоненими – дивіться у відео 24 каналу: