Обов'язкове укриття в будинках: нові вимоги до вже зведених будівель і приватного сектору
В Україні відтепер є обов'язковою наявність бомбосховищ при будівництві нових споруд. Нові вимоги відтепер будуть і до уже зведених будівель.
Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк в ефірі телемарафону 20 червня, повідомляє 24 канал.
Увага Усі новобудови в Україні відтепер матимуть укриття: Рада підтримала законопроєкт
При проєктуванні нових територій, при внесенні змін до генеральних планів, при розробленні будь-якої будівної документації на місцевому рівні чи на регіональному – обов'язково потрібно враховувати різні інженерно-технічні заходи цивільного захисту – це можуть бути бомбосховища, різні види укриттів, наприклад укріплений паркінг, який може виконувати цю функцію,
– зазначила Олена Шуляк.
Депутатка наголосила, що до цього потрібно підходити професійно – прораховувати ще на початку проєктування житлових масивів та адміністративних кварталів. Не точково їх розміщувати, а планувати безпосередньо перед початком будівництва.
Що буде з будинками, які уже збудовані
Оскільки закон не має зворотньої сили, ті будинки, які вже отримали необхідну документацію без врахування будівництва укриттів, зможуть ввести їх в експлуатацію.
Якщо ми говоримо про нові вимоги – вони будуть діяти вже після того, як цей законопроєкт стане законом,
– пояснила депутатка.
Та додала, що ті будинки, які нині зводять, переважно забезпечені підземними паркінгами, які також можуть виконувати функцію укриттів.
Важливо! У будівлях, де постійно перебуває до 50 осіб або тимчасово перебуває до 100 осіб відтепер обов'язково має бути бомбосховище. Причому воно має бути облаштовано за принципом доступності для маломобільних людей.Рада підтримала створення бомбосховищ у кожному новому будинку
- Верховна Рада підтримала за основу зі скороченням терміну підготовки проєкт закону №7398, який передбачає наявність обов'язкових бомбосховищ при будівництві нових споруд.
- Законопроєкт передбачає термінове розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема і в новобудовах. Так, містобудівна документація повинна включати інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту, бо інакше її не затвердять.
До теми – у харківській школі замість випускного вальсу розбирають завали: дивіться відео