Обшуки в НБУ позитивно сприймуть у МВФ, – експерт
Відкладення траншу МВФ з метою уточнення макроекономічних показників – це дипломатичне формулювання, щоб не демонструвати, що стосовно української влади у Фонді зайняли жорстку позицію. За оцінками МВФ Київ не дуже ефективно використовував попередні кредити.
Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Андрій Новак.
Гроші МВФ використовуються на таку загальну статтю, яка називається макроекономічна стабілізація. Її ключовим елементом є стабілізація курсу гривні. МВФ нам три роки надавав транші, інколи здвоєні чи строєні, але стабілізації курсу немає. Цілком природно виникає запитання: куди пішли ці гроші?
– зауважує експерт.
При цьому, зазначає Новак, зараз немає якихось валютних дисбалансів на фінансовому ринку. Коливання дуже незначні, які НБУ міг би з легкістю гасити, враховуючи, що сьогодні маємо великі золотовалютні резерви – 15,5 мільярдів гривень. Але повзуче падіння гривні триває.
Тому, говорить він, складно спрогнозувати, чи МВФ надасть Україні черговий транш. За його словами, виділять чи ні кредит – питання політичних гарантій. І це політичні переговори МВФ з найвищим керівництвом України.
Водночас, як вважає Андрій Новак, обшуки в НБУ, які провело Антикорупційне бюро, в МВФ сприймуть позитивно.
"Це свідчення того, що називається боротьба з корупцією. Корупція – головний камінь спотикання для ширшої співпраці України із західними партнерами. Інше питання, чи це не завершиться лише наїздами, яких від НАБУ було багато у відношенні чиновників. Але в результаті жоден не поніс відповідальність", – наголошує економічний експерт.
Новак також зазначив, що зміст меморандуму співпраці з МВФ невідомий, а те, що оприлюднюють українські політики – це елемент піару.
Це внутрішня процедура Фонду. Меморандум щодо надання траншу оприлюднюється після позитивного рішення ради директорів МВФ і після згоди керівництва країни. Наскільки відомо, українська сторона погодилася на оприлюднення меморандуму,
– підкреслив Андрій Новак.
Нагадаємо, МВФ відклав рішення щодо надання Україні траншу розміром 1 мільярд гривень. Рада директорів МВФ планує 3 квітня розглянути виділення Україні чергового траншу.
Читайте також: Стоп-кран від МВФ: причини і наслідки призупинення надання кредиту Україні