Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Андрій Новак.

Гроші МВФ використовуються на таку загальну статтю, яка називається макроекономічна стабілізація. Її ключовим елементом є стабілізація курсу гривні. МВФ нам три роки надавав транші, інколи здвоєні чи строєні, але стабілізації курсу немає. Цілком природно виникає запитання: куди пішли ці гроші?
– зауважує експерт.

При цьому, зазначає Новак, зараз немає якихось валютних дисбалансів на фінансовому ринку. Коливання дуже незначні, які НБУ міг би з легкістю гасити, враховуючи, що сьогодні маємо великі золотовалютні резерви – 15,5 мільярдів гривень. Але повзуче падіння гривні триває.

Тому, говорить він, складно спрогнозувати, чи МВФ надасть Україні черговий транш. За його словами, виділять чи ні кредит – питання політичних гарантій. І це політичні переговори МВФ з найвищим керівництвом України.

Водночас, як вважає Андрій Новак, обшуки в НБУ, які провело Антикорупційне бюро, в МВФ сприймуть позитивно.

"Це свідчення того, що називається боротьба з корупцією. Корупція – головний камінь спотикання для ширшої співпраці України із західними партнерами. Інше питання, чи це не завершиться лише наїздами, яких від НАБУ було багато у відношенні чиновників. Але в результаті жоден не поніс відповідальність", – наголошує економічний експерт.

Новак також зазначив, що зміст меморандуму співпраці з МВФ невідомий, а те, що оприлюднюють українські політики – це елемент піару.

Це внутрішня процедура Фонду. Меморандум щодо надання траншу оприлюднюється після позитивного рішення ради директорів МВФ і після згоди керівництва країни. Наскільки відомо, українська сторона погодилася на оприлюднення меморандуму,
– підкреслив Андрій Новак.

Нагадаємо, МВФ відклав рішення щодо надання Україні траншу розміром 1 мільярд гривень. Рада директорів МВФ планує 3 квітня розглянути виділення Україні чергового траншу.

Читайте також: Стоп-кран від МВФ: причини і наслідки призупинення надання кредиту Україні