Шукав племінника: як з'явилась ГО, яка допомагає в пошуках зниклих безвісти військових
Від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україні з'явилися сотні різноманітних організацій, які допомагають тим, хто потребує допомоги. Надзвичайно важливою темою зараз є пошук зниклих безвісти військовослужбовців.
Українці, які втратили зв'язок, та не знають, де зараз перебувають їхні рідні, що захищають нашу країну, вкрай потребують допомоги. Голова правління ГО "Об'єднана організація побратимів по зброї" Юрій Максимів детально розповів 24 Каналу, яку допомогу надає організація рідним військовослужбовців, які зникли безвісти.
Читайте також Найдовша у житті зміна і 27 лютого, яке не настало․ Захисники ЧАЕС у полоні росіян вже 700 днів
Чим займається ГО "Об'єднана організація побратимів по зброї"
ГО "Об'єднана організація побратимів по зброї" була створена у листопаді 2023 року. Ця громадська організація – аполітична. До неї входять військовослужбовці, ветерани та волонтери. Власне, тому організація називається об'єднаною.
ГО "Об'єднана організація побратимів по зброї" працює за чотирма напрямками:
- волонтерська діяльність: зокрема, надає допомогу Збройним Силам України;
- сприяє реабілітації військовослужбовців, які зазнали поранення та втратили кінцівки;
- юридичний супровід родинам військовослужбовців, які шукають зниклих безвісти рідних. Йдеться про оформлення всіх документів, зокрема, в координаційному центрі, уповноваження справ, робота з територіальними центрами комплектування, листування з військовими частинами тощо;
- робота з родинами військовослужбовців. Секретар громадської організації один раз на місяць спілкується з кожним членом сім'ї військовослужбовця, який перебуває на фронті. Він з'ясовує, які є проблеми та, чи потрібна допомога.
Як відбувається юридичний супровід
Голова правління ГО "Об'єднана організація побратимів по зброї" особисто зіткнувся з проблемою під час пошуку безвісти зниклого племінника, тому у нього виникла ідея допомагати українцям.
Я його (племінника – 24 Канал) знайшов. Наразі він перебуває в полоні. Дай Боже, обміняють,
– мовив Максимів.
Після цього чоловік підійшов до начальника обласного Львівського обласного територіального центру комплектування і від громадської організації надав запит, що "Об'єднана організація побратимів по зброї" готова сприяти й допомагати територіальним центрам у питанні пошуку зниклих безвісти.
"Звертаються родини, телефонують на особистий чи службовий телефон, дають свої дані. Я пересилаю родинам взірці вже готових документів. Тобто їм потрібно тільки свої дані вписати. Також люди від першого до останнього пункту отримують алгоритми, що треба робити, куди звертатися і яким чином комунікувати", – пояснив голова правління ГО "Об'єднана організація побратимів по зброї".
Що треба зробити найперше, якщо зник військовослужбовець
З травня 2023 року в Україні працює Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди потрапляють всі дані про військовослужбовців, які розшукуються.
- Звернутися до Територіального центру комплектування, від якого була мобілізована особа, чи до військової частини. Там повинні підтвердити або спростувати статус військового – полонений чи зниклий безвісти.
- Звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України. Також можна надіслати лист на електронну пошту: rozshuk_znyklyh@police.gov.ua та зателефонувати на гарячу лінію (0894) 200-18-67 або 0 800 212 151.
- За кожним фактом зникнення поліція відкриває справу, яка реєструється в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Обов'язково зафіксуйте реєстраційний номер заяви, а також заберіть витяг із ЄРДР, де буде зазначено ПІБ слідчого.