Скасувати російську як регіональну: на Одещині прокуратура подала до суду
1 червня 2021,
17:46
Читать новость на русском
Джерело:
"Радіо Свобода"Болградська окружна прокуратура подала позовну заяву 14 травня. У ній мовиться про необхідність скасувати рішення про російську мову як регіональну.
Як повідомили у мовного омбудсмена, станом на травень російська як регіональна все ще чинна у 4 областях. Регіональну мову не скасували у Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській та Одеській області
Актуально Російськомовний гімн Одеси: Труханов назвав провокацією зауваження мовного омбудсмена
Що відомо про ініціативу Болградської прокуратури
Звернулись до Одеського окружного адміністративного суду.
Прокуратура Болграду вимагає визнати нечинним рішення від 2013 року про надання російській мові статусу регіональної.
Зверніть увагу! У Законі України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у 2018 році внесли правки та скасували рішення про надання будь-яким мовам статусу регіональних на будь-якій частині території країни.Останні події навколо російської як регіональної в Україні
- У Миколаєві депутатам міськради забракло голосів, аби забрати в російської мови статус регіональної. "За" проголосували лише 23 особи з 28 необхідних.
- Згодом Миколаївська обласна прокуратура попросила суд визнати протиправним рішення про надання російській мові статус регіональної. Мовиться про скасування рішення міськради Миколаєва, яка у 2012 році надала російській мові статус регіональної.
- Тимчасовий очільник Харкова Ігор Терехов заявив, що хоче повернути російській статус регіональної. Як пояснив чиновник, майже 80% харків'ян говорять російською, і їхнє право спілкуватися тією мовою, якою їм зручно.
- Перед цим у Харкові окружний адмінсуд визнав, що російська як регіональна більше не існує в місті.
Що таке регіональна мова
У 2012 році набув чинності закон "Про засади державної мовної політики". Ініціаторами документу виступили колишні "регіонали" Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко (за їхніми іменами також називають цей закон).Відповідно до закону, державної мовою в Україні була українська. Водночас документ істотно розширював використання регіональних мов. Такий статус могла надавати місцева рада, якщо кількість носіїв цієї мови становить не менше ніж 10% від населення відповідного регіону, а в окремих випадках — і менше як 10%.