"Тітушководи" Труханова: Стерненко назвав прізвища замовників та організаторів нападу на нього
Активіст Сергій Стерненко впевнений, що замовниками нападу на нього у 2018 році стали чинний мер Одеси Геннадій Труханов та його компаньйон-олігарх Володимир Галантерник. Водночас організатором чотирьох нападів є Олександр Подобєдов, який і найняв тітушок для "покарання" активіста.
Цю інформацію Сергій Стерненко підтвердив в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу.
До речі Скандальний заступник Єрмака Татаров вимагав для Стерненка довічного ув'язнення – документ
Хто стоїть за нападом на Стерненка: організатори
- За словами самого активіста, він на 100 відсотків упевнений в тому, що організатором чотирьох нападів (три напади відбулися у 2018 році і один цього року, – 24 канал) на нього є Олександр Подобєдов. В Одесі його називають "смотрящим" за місцевими тітушками-найманцями, яких час від часу використовує мер Геннадій Труханов.
- Співорганізатором нападу був Віталій Посувайло – друг Подобєдова, який перебуває з ним в одній команді.
- Саме Подобєдов, переконаний Стерненко, давав вказівки двом виконавцям – Олександру Ісайкулу та Івану Кузнєцову, які здійснили зухвалий напад на Стерненка.
- Активіст додав, що Подобєдова раніше допитували в межах слідства, але ніяких підозр так і не висунули.
Правоохоронці знають про його роль. Він не заперечує, що з ними зустрічався. Але, він на волі, а судять мене,
– наголосив Стерненко.
Водночас Сергій Стерненко впевнений, що в усій цій історії не слід відкидати роль місцевої поліції, яка також причетна до нападів на активістів. Фактично чимало охоронців перебувають "під крилом Труханова".
Замовники нападу на Стерненка
До речі Проти Труханова не закрили жодної справи, – Холодницький
Стерненко переконаний, що саме він "наламував корупційні теми" Труханову та його компаньйону Володимиру Галантернику в Одесі. Тому вони й дали вказівку своїм поплічникам розібратися з активістом.
Історія з Літнім театром в Одесі
- Мотивацією для нападу, за словами Стерненка, стали як особисті причини так і загальна картина залякування громадських активістів в Одесі. Оскільки три напади на Стерненка протягом 2018 року не стали єдиними.
- Найгучнішим прикладом протистояння оточення Труханова і активістів стала історія з будівництвом і міському саду Одеси торгово-розважального центру на 32 000 квадратних метри.
- Активісти вийшли тоді на протест і не дозволили забудувати Літній театр. На думку Стерненка, ці акції дуже не сподобались другу Труханова – Галантернику. Саме його компанія хотіла там побудувати ТРЦ.
Тоді ж люди Труханова, на думку активіста, погрожували та нападали на громадських активістів: Аліну Радченко, Світлану Підпалу, Віталія Устименка, Григорія Казьму і Михайла Козаканя. Потім сталася спроба вбивства Олег Михайлика, який фактично пережив клінічну смерть.
Як на історію зі Стерненком реагував Зеленський
Ще в жовтні минулого року, президент Володимир Зеленський розповідав, що Труханов скаржився йому на Стерненка. Тоді глава держави нібито просив Труханова припинити переслідування активістів.
Сам Труханов заявляв, що ніяких доказів тиску з його боку на громадськість немає. Мовляв, він не причетний до тиску на громадських активістів.
Зверніть увагу! Повний текст інтерв'ю з активістом Сергієм Стерненком буде оприлюднено згодом на 24 каналі.Справа Сергія Стерненка: що треба знати
- У 2018 році на Стерненка напали тричі. Вперше його побили битами. Правоохоронці винних не знайшли. Активіст попросив державну охорону, проте йому відмовили. Під час другого нападу в Стерненка вистрілили з пістолета. Куля була гумовою і активіст вижив.
- Згодом стався третій напад. Стерненко зміг відбитись від нападників. Однак він смертельно поранив одного зі зловмисників. Поліція стала на захист нападників, а Стерненку висунули підозру в умисному вбивстві.
- 15 червня 2018 року суд обрав Стерненку запобіжний захід у вигляді 60 діб домашнього арешту. Однак наступного дня суд змінив місто перебування активіта з Одеси на Київ.
- Стерненко подав апеляцію. Проте апеляційний суд залишив попереднє рішення. А саме – 60 діб домашнього арешту.
- Напади на Стерненка продовжуються. 31 серпня 2020 року відбувся черговий напад на активіста. Двоє хлопців намагались облити його невідомою речовиною під судом в Одесі. Стерненко оприлюднив фото нападників.
- Адвокати Стерненка вимагають розслідування одеського нападу. На захист Стерненка виступають чимало активістів. 1 вересня вони пікетували Верховний Суд.