Однією з головних причин дефіциту безпеки у небі є дефіцит рішень країн НАТО, – Зеленський
Джерело:
Володимир ЗеленськийДалекобійність нарешті має бути забезпечена для України саме так, як це потрібно для завершення цієї війни. Всі в Альянсі розуміють, які є потреби.
Про це у своєму вечірньому зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський. Він також підбив підсумки зустрічі з новим генсеком НАТО Марком Рютте.
Дивіться також Київ передав велику партію дронів різних типів бригаді імені гетьмана Богдана Хмельницького
Зеленський розповів деталі зустрічі з Рютте
Президент зауважив, що сьогодні генсек НАТО Марк Рютте вперше прибув з візитом до Києва на новій посаді, що є дуже знаковим. Такий пріоритет тепер реально наповнити важливими рішеннями. Він наголосив, що надзвичайно важливо повністю виконувати кожну нашу домовленість із партнерами про оборонну підтримку.
Вчасність у підтримці – це стійкість на фронті. Фронт має бути посилений. І далекобійність нарешті має бути забезпечена саме так, як це потрібно для завершення цієї війни. Всі в Альянсі розуміють, які є потреби,
– заявив Зеленський.
За його словами, не менш важливим перед зимою для України є питання ППО, зокрема спільне збиття російських ракет та дронів. На його думку, однією з головних причин дефіциту безпеки в небі України, і зокрема поруч із кордонами НАТО, є дефіцит рішень про спільну роботу та колективний захист.
"Те, що працює в небі Близького Сходу й допомагає обороні Ізраїлю, може працювати й в небі нашої частини Європи – в Україні, так само допомагаючи рятувати життя. Є спеціальні технічні рішення, є цілком дієва тактика", – запевняє український лідер.
Вищезгадані питання Володимир Зеленський й обговорив з Марком Рютте. Україна й надалі переконуватиме партнерів у тому, що треба впровадити, особливо для результативного захисту неба. Окремо лідери обговорили членство нашої держави у НАТО.
Президент порушив питання членства України у НАТО
Постійно на столі наших перемовин із партнерами питання запрошення для України в НАТО, тема наближення членства. Сьогодні з Марком ми говорили про деталі цього. Всім нам у Європі однаково це потрібно – Україна в Альянсі,
– наголосив глава держави.
Як каже президент, це потрібно не лише заради більшої спільної сили чи задля заслуженої справедливості для українців. Це необхідно ще й тому, що тільки завдяки повній інтеграції України, її чіткому положенню у Євроатлантиці, можна надійно прибрати "стару й злочинну російську спокусу" ламати порядок життя у Європі.
"Геополітична визначеність для України та для всієї Європи є надзвичайною цінністю. Саме це – надійний фундамент миру, коли немає жодного недостатньо захищеного місця в безпековій архітектурі Європи", – зауважив він.
Зеленський заслухав доповідь Сирського
Глава держави повідомив також, що заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського стосовно ситуації на фронті. Серед нагального – Донецька, Харківська, Запорізька області. Також обговорили відповіді на удари по прикордонних громадах.
Окрему увагу зосередили на операції Збройних Сил України на території Курської області, зокрема на активних діях Києва, які тривають.
Президент також висловив вдячність усім українським воїнам. За останні тижні український лідер виокремив 35-ту окрему бригаду морської піхоти, 57-му окрему мотопіхотну бригаду, 68-му окрему єгерську бригаду, 102-гу окрему бригаду тероборони, 118-ту окрему механізовану бригаду і 425-й окремий штурмовий батальйон.
Дякую всім вам, воїни! Дякую всім, хто б'ється й працює заради України! Слава нашому народу! Слава Україні,
– додав Зеленський.