Офіс генпрокурора створив спецпідрозділ щодо злочинів бойовиків на Донбасі

23 січня 2020, 18:21
Читать новость на русском

Офіс генпрокурора завершив формування нових спеціальних управлінь, які займатимуться розслідуваннями злочинів бойовиків в умовах війни на Донбасі. Нові підрозділи діятимуть на базі прокуратур у Луганській та Донецькій областях України.

До складу новоутворених управлінь увійшли 60 прокурорів, а розпорядився щодо їх формувань особисто Руслан Рябошапка, повідомляє Офіс генерального прокурора.

До слова: Донецькі бойовики крадуть у цивільних авто на українських номерах

Чим займатиметься новий підрозділ прокуратури

Новостворені управління здійснюватимуть процесуальне керівництво та контролюватимуть розслідування злочинів проросійських бойовиків або російських військових на Донбасі проти:

  • порушення основ національної безпеки України;
  • безпеки громадян;
  • миру в Україні;
  • безпеки людства і міжнародного правопорядку;
  • недоторканності державних кордонів України;
  • інших злочинів, пов'язаних з російською агресією на Донбасі.

Зазначається, що зараз прокуратура здійснює процесуальне керівництво розслідувань таких злочинів вже у понад 10 тисячах справ.

Регіональні підрозділи також спрівпрацюють з громадськими правозахисниками. Останні допомагають документувати воєнні злочини, використовувати відкриті джерела у роботі, а також комунікувати з постраждалими та свідками злочинів.

Цікаво: Генерал Кривонос розповів про ймовірний наступ Росії та силовий сценарій повернення Донбасу

Крім того, спецпідрозділ координуватиме загальну роботу правоохоронців з протидії воєнним злочинам, вчиненим проросійськими бойовиками.

Що відомо про злочини бойовиків на Донбасі?Проросійські бойовики протягом усієї війни на Донбасі ще з 2014 року не цураються воєнних злочинів. Боятися їм нічого, позаяк у квазіутвореннях на Сході України до завершення війни вони буквально є "царями і богами".

Зокрема, бойовики можуть безперешкодно відбирати майно у цивільних, вдаватися до катувань військовополонених, а випадки страт українських військових, які потрапили у полон, не є поодинокими.

Про злочини бойовиків найчастіше розповідають ті, хто, розчарувавшись у бандформуваннях, здається українським правоохоронцям або ж колишні бранці, які відчули все на собі. Наприклад, звільнені під час обміну 29 грудня українці розповідали про катування, фізичне насилля та нелюдське поводження.