Допити проводили прокурори департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, повідомляє Офіс генпрокурора.

До слова: Ми запам'ятаємо і не пробачимо, – ветеран АТО про катування в тюрмах РФ

Усі кримінальні провадження стосуються порушення законів і звичаїв війни. За це бойовикам, причетним до цих злочинів, загрожує до 12 років за ґратами.

У своїх свідченнях звільнені з полону бранці, зокрема, скаржилися на жорстоке поводження з цивільним населенням, катування, застосування фізичного насильства з боку підконтрольних Росії бойовиків.

Обставини усіх злочинів та особи, які їх скоювали, будуть встановлюватися в об'єднаному кримінальному провадження щодо російської збройної агресії. У ньому розслідуються злочини російської влади та військових, а також підконтрольних Росії бойовиків.

Зараз українські правоохоронці вже встановили 160 місць, де бойовики утримували українських полонених на окупованій частині Донбасу. Розслідування у 14 нових кримінальних провадженнях здійснюватиме Служба безпеки України.

Що відомо про обміни полоненими у 2019 році

  • Перший за президентства Володимира Зеленського обмін із Росією за схемою 35 на 35 відбувся 7 вересня.
  • На Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.
  • Обмін полоненими між Україною та бойовиками на Донбасі відбувся вранці 29 грудня. Колишні бранці Кремля та утримувані у в'язницях бойовиків на Донбасі прилетіли до Києва.
  • На Батьківщину повернулися 76 полонених. Серед звільнених українців – 12 військових і письменник, журналіст "Радіо Свобода" Станіслав Асєєв.
  • Україна передала російській стороні 124 утримуваних. Серед них і скандальні 5 ексберкутівців, яких в Україні судили за підозрою у розстрілах активістів Майдану у 2014 році.