Підриваються на своїх же пастках, – в ОК "Південь" розповіли про дії окупантів на Херсонщині

30 серпня 2023, 14:12
Читать новость на русском

Після підриву Каховського водосховища ситуація на лівому березі Дніпра складна. Населення потерпає від нестачі гуманітарної допомоги, а місця, де колись була вода, перетворилися на стихійні мінні поля.

Така ситуація для нашого ведення бойових дій не є критичною. Про це 24 Каналу заявила керівниця об'єднаного пресцентру Сил охорони та оборони "Південь" Наталія Гуменюк, додавши, що хаотично розкидані міни стають на заваді насамперед окупантам. 

Читайте також "Прапор тримається": українські підрозділи провели висадку на лівобережжі Херсонщини

Міни розкидано стихійно і безсистемно

Вода, яка після підриву Каховського водосховища довгий час не сходила, ускладнила ситуацію. Людям потрібна потужна гуманітарна допомога, але вони не отримують її від окупаційної влади. Щобільше, росіяни навіть не допустили туди міжнародні організації, які б змогли таку допомогу надати.

Щодо замінування, то відбулися підриви ворожих мінно-вибухових загороджень, які сьогодні перетворилися на стихійні мінні поля на тих територіях, де колись стояла вода.

Міни розкидано стихійно, безсистемно й безконтрольно. Немає карти полів, тому дуже часто, намагаючись протиснутись до берега, окупанти підриваються на своїх же пастках,
– сказала Наталія Гуменюк.

Речниця Сил оборони півдня України розповіла про ситуацію на Херсонщині: дивіться відео

Продовжуємо контрбатарейну боротьбу

Наталія Гуменюк підкреслила, що сьогоднішня ситуація ускладнює для росіян повернення, раніше захоплених позицій. Все, що відбувається українська сторона ретельно відстежує і, не втрачаючи ініціативи, яка склалася у такий спосіб, продовжує контрбатарейну боротьбу.

Вогонь по тих місцевостях, де розкидані їхні міни, є більш уразливим. Тому для нас це, як додаткове підсилення з їхнього ж боку,
– підкреслила Наталія Гуменюк.

Підрив Каховської ГЕС: основні факти

  • У ніч проти 6 червня російські військові підірвали Каховську ГЕС, тим самим фактично знищили Каховське водосховище. Цей підрив вважається найбільшою рукотворною екологічною катастрофою у Європі за останні десятиліття.
  • Глава Офісу Президента Андрій Єрмак назвав підрив ГЕС "актом екоциду в Україні", а його результати завдадуть шкоди всьому світу. У серпні він опублікував відео, на якому видно, як зараз виглядає дно Каховського водосховища – місце, де були кубометри води, нагадує луг.
  • Відбудова Каховської дамби важлива для поновлення економічної діяльності Херсонської області, зокрема роботи аграріїв. Окупанти фактично знищили систему зрошення. Якщо не відбудувати дамбу, відбудуться катастрофічні зміни в екології та у проживанні людей на цих територіях.