Від ґвалтування до розстрілу військових: в ООН опублікували звіт про злочини Кремля в Україні

24 березня 2023, 18:07
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представила широкому загалу новий звіт щодо загальної ситуації з правами людини в Україні. У ньому мовиться як про злочини проти цивільного населення, так і про злочинні дії проти наших військових.

Згідно зі звітом місії, станом на 31 січня 2023 року зафіксовано 133 жертви сексуального насильства, що охоплює 45 жінок і трьох дівчаток.

Дивіться також Били струмом і казали, що це "дзвінок Путіну": в ООН розповіли, як окупанти катують полонених

Серед 133 цивільних жертв:

  • 85 чоловіків,
  • 45 жінок. 

Жахлива ціна, яку люди платять за війну, також проявляється у випадках сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, які ми фіксуємо з 24 лютого минулого року,
– заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) Матильда Богнер.

У доповіді зазначено, що сексуальне насильство часто відбувалося під час тримання під вартою цивільних або військовополонених, а також у районах, що перебувають під російською окупацією.

Однак від рук окупантів постраждали не лише цивільні, але й наші військові. У новій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявляє, що є факти, коли ворог без суду та слідства страчував бійців ЗСУ. Крім того, загарбники використовували наших захисників як "живий щит". А щонайменше двоє українських героїв померли у полоні через відсутність медичної допомоги та тортури.

Зверніть увагу! Дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини можуть бути значно применшеними, адже ворог перешкоджає роботі міжнародних місій, які хочуть встановити правду. Це підтвердили і самі представники місії – у доповіді наголошується на відсутності співпраці з боку російської та російсько-окупаційної влади.

Додамо, що 16 березня в Женеві експерти Комісії презентували доповідь про зібрані свідчення порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права упродовж останнього року повномасштабної збройної агресії Росії проти України. Комісія ООН не побачила геноциду з боку Росії. Це викликало болісну реакцію в українському суспільстві.