"Опоблок" не виконав роль, відведену Москвою, – соціолог про можливий розкол партії

5 жовтня 2017, 07:32
Читать новость на русском

"Опозиційному блоку" абсолютно байдуже до голосування по судовій реформі. Політсила отримує інструкції з Москви і формувалася як проект так званих миротворців, які б просували позицію про швидке припинення війни за рахунок здачі Криму і Донбасу.

Про це сайту "24" розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Час минув, і "опоблоківці" не виконали свою роль. У них немає особливого авторитету в суспільстві. Набирає сили інша тенденція – лівоцентризм і соціальна демагогія. По електорату "Опоблоку" активно топчеться легендарний Рабінович. "Опоблоку" терміново треба міняти політичне обличчя. Коли дуже багаті люди, які люблять Кремль, раптом переживають за напівзлиденне населення східної України, це не дуже переконливо,
– наголошує Небоженко.

На думку фахівця, проблема "Опоблоку" фундаментальна: два фінансування і два підходи. І зараз мова йде про його політичне майбутнє.

"Опоблок" або, як раніше, підтримуватиме ідеї фактичної передачі Донецька, Луганська і Криму Росії. Або спробує сісти на ліву демагогію, яку експлуатує Рабінович. Ахметов більше орієнтований на місцеві рішення і говорить про миротворчі позиції. Інша група прекрасно розуміє, що треба щось робити з соціальною проблематикою, якою "Опоблок" абсолютно не займається. Але це все одно закінчиться розколом", – підкреслює Небоженко.

Нагадаємо, голосування за судову реформу призвело до того, що в "Опозиційному блоці" назріває внутрішня опозиція щодо її лідерів, а Михайло Добкін покинув партію. Обурення в нього викликало голосування за судову реформу представниками фракції, яку підтримали 20 з 43 депутатів. Михайло Добкін та Вадим Новинський проголосували проти.

Більш детально про розкол в "Опоблоці" читайте в матеріалі: "Хто кому Рабінович": про причини і наслідки розколу "Опоблоку"