За законопроект №6232 про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів у вівторок, 3 жовтня, проголосували 234 народних депутатів.

Читайте також: Кого незабаром призначать у Верховний суд: найбільш одіозні кандидати

Одним з ключових нововведень закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні, а також введення нового порядку розгляд справ Верховним судом. При цьому головне науково-експертне управління Верховної Ради у своїх висновках зазначало, що законопроект спрямований на обмеження кола справ, які підпадають під касацію, а це звужує конституційні права суб'єктів судових рішення і може вилитись у зростання кількості оскаржень рішень українських судів у Європейському суді з прав людини.

Згідно з новою редакцією Цивільного процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідача, третю особу або свідка, місце проживання, перебування або роботи якого невідоме, будуть викликати в суд через оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України.

Читайте також: Про судову реформу та її перспективи в Україні, – інтерв'ю з Михайлом Жернаковим

Крім цього, закон передбачає створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності в системі господарського судочинства.