Оприлюднено документ, який Порошенкові пропонували підписати в Мінську

28 серпня 2014, 23:19
Читать новость на русском

Російський президент Володимир Путін на переговорах у Мінську робив усе, аби перевести розмову у торговельну та економічну площину і відволікти увагу від військової підтримки бойовиків Росією.

Про це йдеться у блозі Сергія Лещенка на “Українській правді”.

Очі в очі українським Президентом було заявлено на “мінській зустрічі”, що ми не підемо на жодні компроміси по суверенітету і територіальній цілісності України, а також в частині ратифікації Угоди про асоціацію у вересні 2014 року,
- сказав "Українській правді" заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий.

“У свою чергу, Путін відмежувався від підтримки бойовиків на сході України та запропонував Києву самостійно домовлятися з маріонетками із "ЛНР" та "ДНР", нарощуючи паралельно їхню військову підтримку”, - пише Лещенко.

Під час багатосторонніх переговорів у Мінську Росія намагалася нав'язати Україні підсумковий меморандум, текст якого потрапив у розпорядження "Української правди". Офіційно він називався "Итоговый документ встречи высокого уровня глав государств Республики Беларусь, Республики Казахстан, Российской Федерации, Украины и представителей Европейского Союза".

“Джерела стверджують, що формально ця заява була запропонована Білоруссю - без попередніх консультацій, прямо в ході пленарного засідання. І немає сумнівів, що готувалася вона в Росії”, - зазначив журналіст.

Однак очевидно, що документ, який пропонували підписати Петрові Порошенку в Мінську є абсолютно беззмістовним в частині припинення війни на сході України.

“Загалом після ознайомлення з текстом складається враження, що він був написаний з єдиною метою - аби був хоча б якийсь документ, під яким сторони поставили би підписи. Знову - з метою створення ілюзії переговорів - для того, аби російська сторона виграла час та хоча би частково реанімувала свій імідж”, - вважає Лещенко.

Нагадаємо, 26 серпня президенти Росії та України Володимир Путін і Петро Порошенко близько двох годин бесідували у Мінську віч-на-віч. Про що саме вони домовилися - читайте у нашому огляді.