Ключове питання - закриття українсько-російських кордонів

Україна і РФ почнуть проводити консультації між прикордонними відомствами і генеральними штабами обох країн у контексті врегулювання ситуації у східних регіонах України.

Ми домовилися, що негайно почнуться консультації прикордонників, метою яких буде забезпечити реалізацію цієї вимоги (встановлення контролю на кордоні України і РФ – ред.),
— сказав український Президент.

Закриття кордонів, як наголосив Порошенко, необхідне для унеможливлення переміщення техніки, найманців та боєприпасів.


Домовленість про мир і свободу заручників

Ще однією темою переговорів у Мінську у вівторок було мирне врегулювання ситуації в східних регіонах України і звільнення заручників.

"Ми наполягли на тому, щоб в першу чергу було досягнуто домовленість про забезпечення свободи для українських громадян, які незаконно утримуються... Логіка мирного плану в решті решт була підтримана всіма без виключення головами держав", — зазначив Петро Порошенко.

Натомість Президент РФ Володимир Путін заявив, що російські десантники могли опинитися на території України при патрулюванні кордону, і висловив надію, що проблем у зв'язку з цим не буде.


Продовження консультацій Україна-Росія-ОБСЄ

Президенти України й Росії Петро Порошенко і Володимир Путін під час зустрічі в Мінську домовилися активізувати роботу контактної групи за участю ОБСЄ з врегулювання ситуації на сході України.

"Буде розроблена на базі мирного плану "дорожня карта", можливо, через тристоронню контактну групу проведемо консультації, щоб якомога швидше вийти на режим припинення вогню, який повинен бути повністю двостороннім, і буде забезпечений представниками моніторингової місії ОБСЄ", - розповів Президент України.

Як відомо, раніше у переговорах контактної групи по Україні, що відбулися наприкінці липня, взяли участь посол РФ в Україні Михайло Зурабов, екс-президент України Леонід Кучма і офіційний представник голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Хайді Тальявіні.


Другому "гуманітарному конвою" бути?

Президент РФ Володимир Путін повідомив, що під час переговорів із президентом України Петром Порошенком було досягнуто домовленості, що стосується надання гуманітарної допомоги Донецькій і Луганській областям.

"Ми говорили про необхідність надання гуманітарної допомоги Донецьку і Луганську. Домовилися про те, як ми будемо взаємодіяти... Зараз поки не буду забігати вперед, але, в усякому разі, певні домовленості вже є,
— сказав Путін.


Росія має "правки" до Угоди про асоціацію України з ЄС

У контексті обговорення імплементації Угоди між Україною та ЄС щодо зони вільної торгівлі було домовлено про початок консультацій на рівні експертів, які забезпечать мінімізацію наслідків імплементації цієї Угоди для країн-сусідів.

До 12 вересня експерти вироблять пропозиції, які дозволять зняти у Митному союзі проблемні питання, пов'язані з підписанням Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що 6 вересня відбудуться переговори з енергетичних питань за участю міністрів палива та енергетики України, Росії та Європейського Союзу. 30 серпня у Брюсселі Україна проінформує керівників ЄС про подальші дії щодо імплементації Угоди.


“Газове питання”: пільг не буде, але переговори продовжаться

Президент РФ заявив, що українська сторона поставила в безвихідь "Газпром", раптово повернувши проплачений аванс за транзит російського газу в Європу.

Фактично виявився підвішеним транзит нашого газу європейським споживачам. Що далі-то з цим буде?,
— сказав Путін.

За його словами, поданий "Нафтогазом" позов до Арбітражного суду проти "Газпрому" не дозволяє Росії надати Україні будь-які пільги з поставок газу.

Водночас глава Міненерго Росії Олександр Новак не бачить причин, за якими продаж російського газу споживачам з Євросоюзу може бути перенесений на кордон РФ і України. Сторони домовилися про відновлення консультацій з газової проблематики.