Опубліковано новий звіт Міноборони про Іловайський котел

19 жовтня 2015, 19:59
Читать новость на русском

Міністерство оборони України опублікувало детальний аналіз подій в Іловайську в серпні 2014 року.

За даними Міноборони, на момент початку активної фази біля Іловайська 24 серпня на різних ділянках перебували представники кількох батальйонів Збройних сил України. Напротивагу їм сили противника складались з незаконних збройних формувань та частин російської регулярної армії.

Кількість бойовиків у самому Іловайську складала приблизно 250 осіб. Укріпрайон ворога був на південно-східній околиці міста Моспино, що поблизу Іловайська, там перебували до 500 терористів. Також вони замінували мости через річку Грузька, обладнали укріпрайон біля міста Ларине і перекрили опорними пунктами підходи до Донецька.

Частина регулярних військ вели обстріл сил АТО з території Росії, зокрема кількох населених пунктів Ростовської області. Зосередили свої сили і недалеко від Таганрогу задля подальшого наступу на місто Новоазовськ, що біля Маріуполя.

Читайте також: Наслідки трагедії в Іловайську

Провину у допущенні вторгнення російських військ на територію України Міністерство оборони покладає на особовий склад тих батальйонів, які перебували в районі Іловайська. Зокрема у МО запевняють, що 5 БТрО (батальйон "Прикарпаття") самовільно покинув позиції на рубежі Кутейникове-Мокроєланчик, саме через цю прогалину в обороні зайшли російські війська.

Як зазначено у звіті Міністерства, російські війська просувались вперед не зустрічаючи супротиву з боку наших бійців. Також, за даними МО, свої позиції самовільно покинули особовий склад 1-ї БТГр 28-ї ОМБр у кількості 223 осіб (крім 18 військовослужбовців). Своє завдання із захисту не виконали і бійці ротної тактичної групи 93-ї ОМБр, — пишуть у звіті МО. Група здійснила відхід і з'явилась на наступний день 25 серпня.

Так виглядали події 24 серпня — доповідають у Міноборони.

Читайте також: В Генштабі пояснили, чого Україна не помстилась за Іловайськ

У подальшому розвитку ситуації і створенні котла, МО бачить провину ЗМІ та батальйонів, які перебували біля Іловайська і під впливом інформаційних повідомлень, не виконували наказів.

"Заходи інформаційного впливу ворога та повідомлення ЗМІ спровокували підрозділи 51-ї ОМБр на залишення базового табору в районі сел. Березове. За одну ніч відступили більше 1200 осіб. Військовослужбовці, які не відійшли, в подальшому виконували завдання в районі Іловайська. Це призвело до послаблення лівого флангу нашого угруповання і ускладнило виконання завдань українськими підрозділами біля Іловайська. Але командування не втратило контроль над ситуацією", — зазначено у публікації МО.

На думку авторів аналізу, просування російських військ змусило самовільно покидати свої позиції кілька підрозділів Збройних сил України.

В наступні дні українські воїни вступили в бої з російською армією із залученням авіації та активізацією розвідки. Але оточення уникнути не вдалось.

У висновках звіту МО стверджує, що дії українського війська "нанесли значних втрат противнику, скували значні його сили, стабілізували лінію зіткнення та не допустили подальшого просування незаконних збройних формувань в глибину української території".

Щоб збільшити фото клікніть на зображення.

Нагадаємо, колишній спікер штабу АТО Олексій Дмитрашківський подав до суду на Міністерство оборони. Він повідомив, що йому довелось говорити неправдіиві дані щодо подій в Іловайську.