Сьогодні минає рік, як українські патріоти із боєм проривалися через направлену на них зброю у руках російських кадрових військових.

120 днів полону в Донецьку. Так для Максима із позивним "Богун" закінчилася кампанія зі звільнення Іловайська. До оточеного міста він потрапив у складі "Донбасу". В переддень свята Незалежності. Тоді батальйон тримав оборону в школі, у центрі міста. Проти російських танків у них була стрілецька зброя, допомога артилерії та кілька бронемашин.

Рано вранці 29 серпня бійці отримали наказ залишити місто. Максим малює схему засідок росіян. Шквальний вогонь вони відкрили, коли колона минула селище Многопілля – це за 5 кілометрів від Іловайська. Перед цим бійці отримали наказ не відкривати вогонь і не відповідати на провокації.

Читайте також: Оприлюднено оригінал фатального наказу про штурм Іловайська

Під час бою бійці знищують 2 ворожих танки та БМП, а також беруть в полон кількох росіян. Далі окопуються у Червоносільську. Кругову оборону тримають добу. Росіяни обстрілюють і висувають ультиматуми. Врешті, щоб врятувати 300-их, українці вирішують припинити бій. Бійців масово звозять на поле під Кутейніково. Хтось перед цим іде на прорив.

Невідомо хто відповість за трагічні події в Іловайську. Їхні учасники кивають на Генштаб. Прокуратура шукає крайніх серед російського військового керівництва та дезертирів. Слідство і досі триває. Свої висновки надали лише депутати.

Від чотирьохсот до тисячі загиблих, ще більше поранених та більше сотні зниклих безвісти. Утім, бій для учасників тих подій триває й досі. Тепер уже за справедливість.

Автор – Роман Пагулич.