Не сподівались повернутись за парти: у харківській метрошколі пролунав останній дзвоник
Внаслідок російських масових обстрілів Харкова, у місті розпочали створювати безпечні місця для навчання, щоб учні мали можливість відвідувати уроки офлайн. Цього року для випускників харківських шкіл організували сюрприз – запросили відсвяткувати останній дзвоник за шкільними партами у метрошколі.
Кореспондентка Анна Черненко розповіла 24 Каналу, що у Харкові продовжують жити й вчитись 60 тисяч учнів. Для них створюють безпечні підземні школи, адже це єдина можливість вчитися за партами та бути поруч зі своїми однолітками.
До теми Був рекреаційний центр для дітей: росіяни вщент зруйнували кінно-спортивний клуб на Харківщині
Випускний у метрошколі
За словами кореспондентки, діти дуже вдячні за можливість відчути такі бентежні та приємні емоції перед завершенням школи.
Більшість із них не сподівалися повернутись за парти та почути звуки останнього дзвоника,
– зазначила Анна Черненко.
У департаменті освіти міської ради Харкова повідомили, що ще одну станцію метро мають обладнати під школу. Також є план, щоб за літо збудувати ще кілька підземних навчальних закладів, аби з вересня за партами сиділо якомога більше дітей.
Коли ми перейшли на дистанційне навчання, то вже не було мрій, що зможемо вчитися очно. Завдяки цій ініціативі, нам організували останній дзвоник. Це дійсно свято,
– сказала учениця метрошколи.
Школи у Харкові
- У Харкові влаштували навчання для дітей у метро на трьох станціях підземки. За даними директорки міського департаменту освіти Ольги Деменко, до занять було доправлено 411 дітей дошкільного віку.
- У метрошколі Харкова планують збільшити кількість учнів. Для цього в метро шукають додаткові приміщення, щоб розширити навчальний заклад. На наступний навчальний рік вже близько 2400 дітей хочуть навчатися в цій школі, про що повідомила Ольга Деменко.
- Україна продовжує вдосконалювати захисні приміщення в школах під час повномасштабної війни. За словами глави уряду Дениса Шмигаля, стан сховищ у навчальних закладах перебуває під особливим наглядом. Зараз 88% шкіл мають надійні укриття, що зберігає безпеку 93% учнів і вчителів.