Безкінечність – відносна: з якими видами озброєння в росії поступово виникають проблеми
У росії були величезні запаси зброї, снарядів, ракет, техніки. Однак запаси вичерпуються, а поновити їх росіяни або не можуть взагалі, або в незначній кількості.
Таку думку 24 каналу озвучив керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Раніше він розповів про те, чому перевага росії в артилерії не може бути визначальною.
Цікаво Партнери шоковані ефективністю застосування зброї ЗСУ: аналітик підтверджує – є чим пишатися
Проблеми з артилерією
Мусієнко зазначив, що артилерія – це те в чому дійсно в росії є перевага над ЗСУ. Однак, не буває такого, що навіть найбільші запаси не вичерпуються за такого використання.
Інтенсивність вогню російських сил і ведення бойових дій – надзвичайно високі. Плюс, до цього додайте систематичну роботу українських сил оборони по складах ворога. Це така часткова демілітаризація російської армії,
– зауважив військовий експерт.
Він додав, що перед російським військово-промисловим комплексом постає виклик налагодити швидке виробництво боєприпасів на належному рівні, аби задовольняти запити російської артилерії.
"Я думаю, що їм цього не вдасться. Оцінюючи те, що відбувається зараз у ВПК росії, і те, що вона звозить зброю звідусіль звідки можна, знімає зі зберігання, з Сирії, шукає безпілотники в Ірані, просить ракети в Північної Кореї", – наголосив Мусієнко.
Керівник Центру військово-правових досліджень, утім, сказав, що виробляти і поновлювати певну кількість снарядів росія ще може. Однак не в тій кількості, яка дозволить вистрілювати по 10 тисяч снарядів на добу.
Проблеми з високоточним озброєнням
Військовий експерт підкреслив, що перше, що не зможе виготовляти росія – це високоточна зброя, зокрема ракети. Українські фахівці мають змогу досліджувати, що в середині тих російські ракети, які впали чи не розірвались.
Наприклад, ракета "Калібр" містить у собі технології, які не вироблялись у росії. Чіпи і мікропроцесори взагалі не вироблялись у росії,
– зазначив Мусієнко.
За його словами, коли технології почнуть закінчуватись, країна-агресорка відчує проблеми з такими ракетами, як-от "Калібр", "Кинджал", "Іскандер", Х-101.
Проблеми з безпілотниками
Керівник Центру військово-правових досліджень зауважив, що росія звернулась до Ірану по безпілотники через те, що для їх виробництва також потрібна електроніка.
"Іноді зустрічаються навіть деякі компоненти, які на Aliexpress можна купити, аби воно літало. Однак, воно менш ефективне", – наголосив військовий експерт.
Проблеми з авіацією і бронетехнікою
Мусієнко підкреслив, що в авіації росія не змогла повністю втілити в життя програму імпортозаміщення. Це, до речі, може бути однією з причин, чому кремлівська пропаганда нині активно не повідомляє про російський винищувач так званого 5 покоління СУ-57.
Щодо бронетехніки, для прикладу можна порівняти танки Т-72 модернізовані, які були в росії станом на 24 лютого, з танками Т-72 немодернізованими, які є станом на серпень.
Різниця – колосальна. Вона полягає у тому, що:
- відсутні лазерні далекоміри для прицілювання, що спрощує систему наведення;
- відсутні прилади нічного бачення, які дають можливість танкові вести бої в нічних умовах;
- зовсім інші технології для броні, і танк стає більш уразливим для протитанкових засобів, які є на озброєнні.
Санкційний тиск заважає росії
Військовий експерт додав, що проблеми зі зброєю в росії виникають саме через санкції. Наші партнери повинні контролювати запровадження вторинних санкцій, які не дозволять росії обхід попередніх.
За словами Мусієнка, ВПК країни-окупанта зараз займається двома речами:
- Шукає активні способи обійти санкції. Зокрема, через компанії Китаю та Південно-Східної Азії.
- Думає, як зобов'язати приватний бізнес працювати в інтересах ВПК. Зокрема, вигадав аферу, щоб приватні підприємці купували компоненти в інших країн за валюту, хоч їм це і не вдасться, а отримували компенсацію в рублях.
Мусієнко про те, з якими видами озброєння в росії поступово виникають проблеми: дивіться відео
Війна росії з Україною: останні новини
- ЗСУ ведуть наступ на Херсонщині. Вони продовжують позиційне ведення бойових дій і закріплюються на окремих ділянках.
- На Півдні вороже угрупування на правому березі Дніпра перебуває в зоні ураження нашої артилерії. Важливо не збавляти темпу.
- Михайло Подоляк повідомив, що Україна вже розробляє евакуаційні маршрути для жителів тимчасово окупованого Криму. Наразі закликає людей триматись якнайдалі від військових об'єктів.