Папа Римський усунув єпископа за різкі висловлювання: що стало причиною

13 листопада 2023, 12:24
Читать новость на русском

Джерело:

Associated Press

Папа Римський наказав усунути консервативного єпископа Джозефа Стрікленда. Той різко критикував понтифіка через його прогресивну спрямованість у соціальних мережах.

65-річний Стрікленд став головним критиком Франциска. Він звинувачував Папу в "підриві віри" через нещодавню зустріч щодо долі Католицької церкви.

До слова Влаштували вечірку із секс-працівником: Папа Римський прийняв відставку польського єпископа

Що передувало такому рішенню

Зокрема, на зустрічі обговорювалися місце жінок на керівних посадах і шляхи кращого прийняття ЛГБТ+ католиків.

Ватикан розпочав розслідування, аби перевірити управління Стрікленда єпархією на тлі повідомлень про те, що священники в Тайлері скаржилися на його неортодоксальні заяви. Хоча раніше ніколи не оприлюднювали висновки цього розслідування, а сам Стрікленд наполягав, що не піде у відставку добровільно.

Папа Римський після розслідування отримав рекомендацію про те, що продовження служби на посаді єпископа Стрікленда є неможливим,
 – розповідає кардинал Деніел ДіНардо, який є главою церкви в Техасі.

Ватикан попросив Стрікленда піти у відставку кілька днів тому, але той відмовився. Тому Папа Франциск усунув його з посади примусово.

Серед деяких консерваторів і традиціоналістів його звільнення викликало обурення, адже вони вважали Стрікленда провідним у протидії прогресивним реформам Франциска.

Важливо! Редактор традиціоналістської газети The Remnant Майкл Метт написав, що звільненням Стрікленда Франциск "активно намагався поховати вірність Церкві Ісуса Христа".

Усунення єпископів нечасте явище

У виданні зазначили, що Папа Римський може усувати єпископа з посади. Єпископи зобов’язані висловлювати бажання піти у відставку, коли їм виповниться 75 років. Якщо Ватикан виявляє проблеми з управлінням або інші проблеми, то зазвичай намагається тиснути на єпископа, щоб він сам зголосився піти у відставку.

Окрім цього, Джозеф Стрікленд, як зазначається в матеріалі був пов’язаний з найбільш екстремістськими єпископами, наприклад із колишнім послом Ватикану у США, архієпископом Карло Марією Вігано, лютим критиком Франциска, який у 2018 році закликав Папу піти у відставку. Зокрема, Стрікленд підтримав теорії змови Вігано щодо пандемії COVID-19.

Розбіжності в поглядах

Стрікленд розкритикував дискусію Франциска про те, щоб зробити церкву більш привітною та чуйною до потреб сучасних католиків. На зустрічі обговорювалося безліч питань, які раніше були табуйованими. Це стосувалось і жінок на керівних посадах та прийняттям ЛГБТ+ католиків, але врешті остаточний документ за результатами зустрічі не відхилився від усталеної доктрини.

Стрікленд напередодні зустрічі назвав "пародією" те, що такі речі взагалі стоять на столі для обговорення. Він назвав "справжніми розкольниками" тих, хто "пропонує зміни до того, що неможливо змінити".

Читайте також Папа Римський заявив про бажання зустрітися з патріархом РПЦ Кірілом, який благословляє війну

Інші заяви Франциска

  • Папа Римський вважає, що католицька церква може почати благословляти одностатеві пари. Він наголосив, що благословення не має нічого спільного зі шлюбом. Натомість додав, що церква не визнає подібних шлюбів.
  • Франциск нещодавно заявив про "велич" Росії та закликав росіян "не забувати про спадщину". Під час звернення він назвав російську культуру "великою" та прославляв імперців, які знищували українців та переслідували Католицьку церкву. Ба більше, Папа Римський подякував жителям країни-агресорки за те, що вони росіяни.
  • Понтифік зробив гучну заяву на тлі війни Росії з Україною. Він вважає, що повернення Росією окупованих українських територій буцімто є "політичною проблемою". За його словами, аби досягти миру сторони повинні "говорити одне з одним".