Передачу Україні винищувачів Gripen потрібно буде погоджувати з іншими країнами, – ОП
Передачу Україні шведських винищувачів Gripen потрібно буде погоджувати з іншими країнами. Така ж ситуація з поставками F-16.
Про це в ефірі національного телемарафону заявив заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга, повідомляє 24 канал.
Цікаво Виробництво CV-90 в Україні і передача винищувачів Gripen: результат візиту Зеленського у Швецію
Передачу Gripen потрібно буде погоджувати
Сибіга зазначив, що навіть в таких літаках, як Gripen, є певні складові, які вимагають згоди інших союзників.
Завжди це процес, і ми, власне, перебуваємо в такому процесі,
– пояснив посадовець.
За його словами, в таких питаннях, як домовленості про передачу винищувачів, завжди перемовини ведуть виключно глави держав.
"Зараз ми вже на етапі переведення в практичну площину питань, пов'язаних з літаками", – зауважив заступник очільника Офісу Президента.
Він додав, що наразі ще тривають перемовини щодо усіх питань оборонного пакета, який Швеція надає нашій державі.
"Найближчі дні перед Днем Незалежності нас теж будуть очікувати важливі, правильні, позитивні новини щодо зміцнення нашої обороноздатності й в повітрі, і на суші", – підсумував Сибіга.
Варто прочитати Україна може отримати винищувачі Gripen: що відомо про літаки і як вони допоможуть ЗСУ
Gripen і українські пілоти
- У лютому 2023 року міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна хоче отримати JAS 39 Gripen. Проте на "Рамштайні", який відбувся в червні, він зазначив, що наша держава таки більше зосереджена на отриманні винищувачів F-16.
- Ще в травні стало відомо, що Швеція дозволила українським пілотам пройти навчання на JAS 39 Gripen. Вони займатимуться на тренажерах і здійснюватимуть пробні польоти на винищувачах.
- Вже 19 серпня президент Володимир Зеленський вирушив до Швеції, щоб обговорити військову співпрацю. У пріоритеті переговорів були шведські БМП CV-90, які Київ хоче виготовляти на українській території.
- Того ж дня Резніков повідомив, що українські пілоти, інженери та техніки "в певній кількості" вже розпочали навчання на літаках F-16. Про їхнє завершення повідомлять інструктори, коли бачитимуть, як наші фахівці "сприймають нові навички та взаємодіють між собою".