Ефективність телемарафону під питанням, – новий голова комітету зі свободи слова

9 грудня 2023, 20:41
Читать новость на русском

Джерело:

Interfax

Новопризначений голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова ставить під сумнів ефективність єдиного телемарафону станом на зараз. Він переконаний, що над цим потрібно працювати.

Нардеп з "Голосу" Ярослав Юрчишин замінив на посаді підозрюваного у державній зраді нардепа Нестора Шуфрича. Новий очільник зазначив, що цілком можлива заміна теперішнього формату новин.

Дивіться також Ярмарок марнославства: політичні ігри в США можуть стати для України катастрофою

Юрчишин та телемарафон

Ярослав Юрчишин вважає, що ефективність єдиного телемарафону наразі під питанням, саме тому він потребує переопрацювання. Перш за все, це гроші платників податків. 

Якщо його ефективність – під питанням (а це інвестиція державних коштів), то потрібно працювати з цією ефективністю в тому чи іншому напрямі,
– зазначив новий голова комітету.

Він наголошує, що певний сенс у єдиному джерелі новин все ж є – особливо для спростування так званої "інсайдерської інформації". Певна спрямованість інформаційної політики має бути, але не цензура. На початку війни телемарафон виглядав цілком логічно.

Проте, якщо суспільство отримує потрібну інформацію з анонімних телеграм-каналів, то "щось із марафоном не так". І це необхідно розглядати.

Відповідно, потрібно вирішувати питання або більшого балансу, або більш проактивної позиції (а насправді – можливості оперативно інформувати), або дійти до розуміння, що, на жаль, цей філігранний метод не виконує зараз своєї функції і шукати якийсь інший формат,
– сказав Юрчишин.

Діяльність телемарафону: що відомо

  • Ще у вересні цього року Михайло Подоляк повідомив, що єдиний телемарафон переформатують. Однак перш за все необхідно обрати нового очільника Міністерства культури. Воно, власне, і відповідає за телемарафон.
  • Варто зазначити, що такий формат подання новин запустили 26 лютого 2022 року. Тоді кілька великих телеканалів об'єдналися для трансляції спільного телемарафону "Єдині новини". З того часу він неодноразово піддавався критиці – як за "теплу ванну", так і через вибірковість у поданні. 
  • За даними Київського інституту соціології, останнім часом кількість тих, хто довіряє "Єдиним новинам", зменшилась з 69% до 48%. Натомість з 12% до 39% збільшилась кількість тих, хто висловлює йому недовіру.