Нам пропонують чеченський варіант: чому не можна погоджуватися на перемир'я з Росією
Росіяни все частіше говорять про перемир'я. Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив щодо відкритості Росії до переговорів, проте вони нібито не довіряють українській владі. Раніше Віктор Орбан у Києві пропонував "припинення вогню".
Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач, ветеран російсько-української війни Євген Дикий, зауваживши, що єдиний формат переговорів, який хоче Кремль – це капітуляція України. Росіянам не потрібне мирне розв'язання, вони переслідують зовсім інші цілі.
До теми Зеленський відповів, чи може Україна розпочати переговори без повного виведення військ Росії
Росіяни не відчувають себе впевнено
Головна мета Росії добитися саме паузи у війні, яка їм критично важлива. За її час ворог би накопичив бронетехніку, БК, а також розв'язав проблеми з артилерією.
Крім того, підготував би особовий склад, тому що у наступ на Харківщину росіяни кинули абсолютно непідготованих солдатів, тому і результат був очевидний. Їм потрібно нормально потренувати мобілізованих, сформувати з них боєздатні військові частини та після цього добити нас,
– зауважив військово-політичний оглядач.
Якщо у росіян не буде такої паузи у пів року – рік, вони програють цю війну. Відповідно сьогодні ставка ворога саме на те, щоб примусити Україну і головне західних партнерів до тимчасового замороження війни.
Водночас, на думку ветерана російсько-української війни, для нас ця пауза буде смертельною. Немає сенсу дискутувати, хорошими чи поганими для України були б фінський варіант (втрата шматка території та нейтральний статус) чи корейський варіант (втрата шматка території без нейтрального статусу). Такі варіанти нам не пропонують.
Нам пропонують чеченський варіант – тимчасове припинення вогню виключно для того, щоб Росія могла перегрупуватися та повернутись остаточно,
– впевнений він.
Також важливо пам'ятати, що Росія або її "діпкур'єри" такі як прем'єр Угорщини Віктор Орбан, пропонує тимчасове "припинення вогню" тільки в одному випадку – коли в неї починаються проблеми на фронті.
Поки росіяни відчували себе впевнено, як пів року назад, жодних розмов з їхнього боку про якесь "припинення вогню" по нинішній лінії не було. А якщо зараз він попросив миру, це означає, що реально ситуація в нього погана,
– підкреслив Євген Дикий.
До теми Важливі два фактори: у МЗС пояснили позицію України щодо переговорів з Росією
Довідка. Перша чеченська війна закінчилась підписанням Хасавюртівських угод між Росією та Чеченською республікою 1996 році. Проте дія угод припинилась за три роки, коли у 1999 році розпочалась Друга чеченська війна.