ООН виходить за межі пристойності: що криється за "переговорами з Росією"

11 вересня 2023, 04:37
Читать новость на русском

На сторінках видання Bild вийшла стаття про те, що генсек ООН Антоніу Гутерреш начебто веде перемовини з Росією для відновлення зернової угоди за умови послаблення санкцій. Така публікація виносить назовні значно глибші проблеми.

Головне завдання ООН – працювати над врегулюванням війн у світі, а не встановлювати санкції, про які мовилось у статті Bild. Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, додавши, що ООН дуже опосередковано дотична до санкційної політики.

Зверніть увагу На світ чекає серйозніший виклик, ніж війна в Україні: чому G20 підіграє Росії

Щодо публікації у виданні Bild, Валерій Клочок зауважив важливий момент, коли на спільній пресконференції Сєргєй Лавров зі своїм турецьким колегою заявили про те, що Реджеп Ердоган разом з ООН працюють над тим, аби країни, які ввели санкції проти Росії, послабили свої обмеження. Заступник представника генсека ООН Фархан Хак, сказав, що це не схоже на правду.

Валерій Клочок пояснив головні завдання ООН: дивіться відео

Глибше дивитися на проблематику

Хоч повідомлення про нібито перемовини опублікували у таблоїдній пресі, якій не завжди можна вірити, але важливо, що така проблематика виходить назовні. Попри все скоєне, Росію досі не виключили з Радбезу ООН, а заявка України щодо цього блукає бюрократичними кабінетами ще з 2015 року.

У цій статті повно маячні, але контексту проблеми це не забирає, за всім цим ховається справжня проблематика. Гутерреш має працювати не над санкціями, до яких має опосередковане відношення, а над питанням, чому Росія досі в Радбезі ООН,
– підкреслив Клочок.

Він також додав, що реакція України на ситуацію й зауваження про те, що завдання ООН – врегульовувати військові конфлікти у світі – є правильними.

Заяви щодо України мають бути офіційними

Про українську проблематику треба говорити не через бульварну пресу, а офіційно. До слова, у підсумковій декларації "Великої двадцятки" про нашу державу згадали лише 4 рази, на відміну від декларації НАТО, де згадували понад 50 разів.

Я б дуже хотів, щоб на цій Генасамблеї порушили питання про те, над чим справді працює Радбез. Бо ООН починає виходити за межі пристойності, коли говорить, що Гутерреш займається питаннями послаблення санкцій,
– акцентував Клочок.

Останні заяви ООН щодо України

  • Німецькі журналісти з видання Bild опублікували докази того, що ООН начебто пропонувало Росії посприяти у знятті фактично всіх санкцій в обмін на повернення країни-терористки до зернової ініціативи. Мовилось про "чотири конкретні наріжні камені угоди між Секретаріатом ООН і Росією".
  • В Офісі Президента такі заяви назвали неприпустимими. Михайло Подоляк зазначив, що це вкотре нагадує про те, що присутність Росії в Радбезі ООН отруює організацію в цілому. Він додав, що раніше світ навіть не міг уявити, що представники ООН перетворяться на "головних лобістів військових злочинців".
  • Нещодавно Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні заявила, що не має достатньо фактів, аби визнати те, що відбувається в Україні – геноцидом. У березні 2023 року Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні мала таку саму позицію.