Перевірити е-декларації вручну неможливо, – The New York Times

25 листопада 2016, 21:05
Читать новость на русском

Американське видання непокоїться через той обсяг роботи, який чекає на НАБУ

"Проблеми України вкотре потрапили на сторінки відомого американського The New York Times. Велика редакційна стаття була присвячена наслідкам українського е-декларування", – йдеться у матеріалі Наталії Лебідь "МВФ: міняємо транш на тюрму".

Наразі, пише The New York Times, має тривати перевірка е-декларацій.

Але це просто неможливо – перевірити всі заяви вручну. Надто мало людей працює там (в НАБУ). В агентстві працює 36 осіб, яким необхідно вручну зробити перехресні посилання на кожну декларацію і кожну форму власності – складне завдання, з огляду на десятки сторінок, де перераховані мільйони доларів готівкою, автомобілі класу люкс та ділянки землі.

Однак якщо запущена система електронного декларування "підведе", це тільки додасть "аргументів критикам, на кшталт екс-губернатора Одеси Саакашвілі, котрий говорить, що український президент Петро Порошенко і його оточення зацікавлені в збереженні старого статус-кво". "Порошенко є шостим найбагатшим бізнесменом в країні відповідно до українського Forbes", – нагадує The New York Times.

Тим часом Transparency International зазначає, що 72% опитаних нею респондентів констатували відсутність змін у боротьбі з корупцією. Спроби уряду виправити ситуацію 86% учасників опитування оцінюють негативно. Значну роль відіграє й олігархічний вплив на владні кола, зазначають респонденти. 49% українців вважають, що заможні люди впливають на уряд у власних інтересах. Щоб зменшити такий вплив, необхідно заборонити компаніям фінансувати політичні партії та кандидатів, говорять 67% опитаних.

Що й казати, за індексом сприйняття корупції Україна займає лідерські позиції. Згідно із підсумками 2015 року, які підбила Transparency International, Україна знаходиться на "почесному" 130-му місці. Попереду нас – Гватемала, Гамбія, Танзанія, Гондурас, Того, Лесото, Гана, Намібія та інші країни. Одна з країн південної Африки – Ботсвана – займає у рейтингу 28 місце, випереджаючи Україну більше, ніж на 100 позицій,
– йдеться у статті.

Читайте також: Кредит від МВФ в цьому році навіть не обговорюється, – економіст