У Києві завершили перевірки ВЛК: які проблеми виявило МОЗ
Джерело:
МОЗУ столиці завершили перевірку роботу 10 позаштатних військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Виявили низку проблем.
Так, виявили низку питань, які необхідно пропрацювати для удосконалення роботи ВЛК. Про що саме йдеться, 27 березня розповіли в Міністерстві охорони здоров'я.
До теми Перевірка ВЛК у Києві: Ляшко пояснив, чому вдалися до таких заходів
Які проблеми виявили під час перевірки ВЛК
- Черги військовослужбовців продовжують спостерігатися. У частині ВЛК організовано запис тільки на перший візит. Далі ж управління чергою в закладі здійснюється в порядку живої черги, хаотично;
- графік роботи комісій не є оптимальним — здебільшого з 08:00 – 09:00 до 14:30 – 16:00 у будні;
- є випадки направлення на дообстеження, які видає лікар, вирішуючи це одноосібно, без погодження з головою ВЛК;
- виникають труднощі у лікарів, які нещодавно працюють у складі ВЛК, з встановленням певних діагнозів військовозобов'язаним;
- у деяких випадках через брак досвіду членів комісії трапляються недоліки у веденні документації. Також зафіксовано випадки, коли в експертних документах зазначаються клінічні діагнози, а не експертні;
- залишається велика кількість паперових документів з перенесенням однакових відомостей з документа в документ;
- виявлені невідповідності щодо норм роботи спеціалістів: одночасно здійснюється огляд військовозобов'язаних у спільному кабінеті (хірург, дерматолог, офтальмолог);
- у багатьох комісіях проводиться одночасно огляд приписників і військовозобов'язаних. Це зумовлює додаткове навантаження.
У МОЗ зазначили, що рекомендації щодо оптимізації подальшої роботи ВЛК направлені до Київської МВА, ТЦК і СП та медичних закладів.
КМВА спільно з ТЦК проведе оцінку навантаження на роботу ВЛК та за потреби визначить додаткові заклади охорони здоров'я для проведення медичних оглядів військовозобов'язаних або продовження графіків роботи ВЛК.
Окрім того, продовжить контролювати питання обґрунтованості скерувань військовозобов'язаних на обстеження та випадки затягування проходження ВЛК.
У міністерстві уточнили, що середній термін проходження ВЛК становить 2 – 3 дні. Тож особливу увагу звертатимуть на роботу комісій, які їх систематично не дотримуються.
Організація роботи ВЛК, зокрема, якість медичних оглядів та терміни їх проходження, перебуватимуть під постійним контролем держави. Перевірку роботи комісій буде продовжено в інших областях,
– наголосили в МОЗ.
Зверніть увагу! Про порушення під час проходження ВЛК у цивільних медзакладах можна повідомити за телефоном: 0 800 60 20 19.
У МОЗ наголосили, що продовжать інформувати відповідні військові адміністрації та правоохоронні органи про отримані скарги щодо роботи ВЛК, адже їх робота має проводитись виключно у правовому полі.
Що цьому передувало
- На початку березня МОЗ повідомило, що в Києві починають перевірку ВЛК.
- Тоді Віктор Ляшко повідомив, що таке рішення викликано збільшенням кількості скарг, які отримало міністерство.
- Очільник МОЗ уточнив, що більшість з них стосуються дуже базових речей, які можна оперативно виправити. Зокрема, це недотримання електронної черги, відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і не оптимізовані маршрути.
- Також міністр запевняв, що поза увагою не залишаються й корупційна складова, як-от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб і станів під час медичних оглядів. А ще схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров'я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.