Яка мета першої повністю роботизованої операції України

21 грудня 2024, 14:39
Читать новость на русском

На початку грудня українські захисники провели на Харківщині повністю роботизовану операцію. Вперше на полі бою була така велика кількість роботизованих і безпілотних комплексів.

Яка мета роботизованої операції, – пояснив представник служби зв'язків з громадськістю бригади "Хартія" Володимир Дегтярьов. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Суспільне.

До теми Україна вперше провела атаку на російські позиції лише роботизованими системами, – ISW

Перша повністю роботизована операція

Відповідну операцію провела 13-та бригада Нацгвардії "Хартія". Було завдання поєднати наземні роботизовані комплекси, БпЛА різних типів, ударні FPV-дрони та розвідувальні дрони з роботою наземних роботизованих комплексів. Окрім того, застосували мобільні тореллі з встановленими на них кулеметами, камікадзе, завдання яких під'їхати й підірвати, наприклад, вороже укриття.

Представник зазначив, що завдання роботизованого комплексу – зменшити ризик для життя військовослужбовців.

Це стосується логістики, наприклад, доставка на бойові позиції піхоти, боєкомплекту, води, павербанків, палива. Це стосується і дистанційного розмінування і мінування, щоб не дати ворогу підійти до наших позицій. Це стосується більш точного влучання. Наприклад, скиди з великих мультикоптерів, вони є більш точними, ніж робота артилерії,
– розповів Володимир Дегтярьов.

Раніше начальник штабу бригади "Хартія" Максим Голубок заявив, що мета – зберегти життя солдату, замінивши його на полі бою, там, де це можливо, роботизованим або безпілотним комплексом.