Перший в Україні Молитовний сніданок відбувся у Києві

21 вересня 2011, 11:57
Читать новость на русском

Сьогодні уперше в історії незалежної України відбувся Національний молитовний сніданок.

У ньому взяли участь провідні європейські та українські політики, народні депутати України, члени Всеукраїнської ради церков, громадські діячі та експерти, а також представники дипломатичного корпусу. Учасники і гості з понад 12 країн світу обговорили проблеми захисту прав дітей та традиційних родинних цінностей.

“Дуже символічно, що цей перший в Україні Молитовний сніданок, що проходить у рамках Форуму християнських політиків, відбувається саме на цих дніпровських схилах, на святій апостольській землі”, - зазначила під час вітального слова ведуча заходу член Колегії партії Християнсько-Демократичний Союз Оксана Білозір.

“Рух молитовних сніданків у світі налічує 50 років. Його завдання - наблизити нас до наших християнських коренів, - розповів президент ECPM Петер Возу.

Представник молитовної групи в Бундестазі Тіло Штайнберг наголосив: “Тут ми відчуваємо, що ми в спільній європейській родині”. Він висловив сподівання, що віра це - те, може об’єднати суспільство.

“Цей захід дав можливість широкому колу політиків, громадських діячів, експертів, предстоятелям церков зібратися разом, сісти за один стіл, помолитися і обговорити надзвичайно актуальні для нас теми: сім’ї, виховання дітей, християнських цінностей”, - розповів член Колегії ХДС Володимир Марущенко.

Він зауважив, що сніданок збігся в часі з ініційованими ХДС парламентськими слуханнями на тему “Інститут сім’ї в Україні”, які пройдуть сьогодні пообідді. Народний депутат також розповів, що завтра розпочнеться Форум християнських політиків, присвячений захисту прав дітей та сімейних цінностей в глобалізованому світі.

Молитовні сніданки традиційно проводяться в країнах Європи та Сполучених Штатах Америки ще з 50-х років минулого століття. Під час неформального спілкування політики мають змогу обмінятися думками щодо широкого кола актуальних політичних та соціальних проблем.