Петиція про ліквідацію ОАСК: Зеленський говоритиме з Вищою радою правосуддя

28 жовтня 2020, 22:21
Читать новость на русском

Президент Володимир Зеленський ініціює консультації з Вищою радою правосуддя, щоб "вирішити питання" щодо Окружного адміністративного суду міста Києва. Напередодні ОАСК видав ухвалу про звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

Таке рішення президент прийняв у відповідь на електронну петицію щодо законопроєкту про ліквідацію ОАСК. Вона набрала 25 тисяч голосів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

До теми Не фейк, – в ОАСК підтвердили інформацію про звільнення Ситника з НАБУ

Автор петиції прагнув забезпечення прав громадян на справедливий суд, а також наголошував на глибоко вкоріненій корупції в суді.

Як відреагували у Зеленського

У Зеленського зазначили, що порядок утворення та ліквідації судів чітко врегульований законом. Суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом. Проєкт цього закону до парламенту вносить президент після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Тож, за результатом розгляду петиції, Зеленський доручив розпочати відповідні консультації з Вищою радою правосуддя.

Що цьому передувало

  • Напередодні ОАСК прийняв окрему ухвалу, у якій зобов'язав Мін'юст викреслити з Єдиного реєстру інформацію про Ситника як керівника НАБУ.
  • ОАСК прийняв ухвалу, нібито опираючись на рішення КСУ. Раніше суд визнав "неконституційним" указ п'ятого президента Петра Порошенка про призначення Ситника.
  • ОАСК також направив у ДБР вказівку відкрити кримінальну справу. Вона стосується невиконання рішення КС Ситником.
  • У Мін'юсті зазначили, що виконувати рішення ОАСК про звільнення Ситника не будуть, тому що не мають таких повноважень.
  • У Зеленського та в НАБУ зазначили, що рішення ОАСК будуть оскаржувати.