В Офісі Президента нагадали, що виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ міститься у чинному законодавстві. Про це повідомляє пресслужба ОПУ.

Актуально Під ударом олігархів: чи звільнять Ситника з НАБУ

Як у Зеленського відреагували на рішення ОАСК щодо Ситника

  • В ОП кажуть, що рішення Окружного адмінсуду Києва "викликало занепокоєння в суспільстві та стало підставою для очевидних спекуляцій". Там запевняють, що це рішення не остаточне.
  • У Зеленського, зокрема, наголосили, що НАБУ як було, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом.
  • Окремо в заяві Офісу Президента зазначили, що перелік підстав для звільнення директора НАБУ може бути змінений тільки за рішенням Верховної Ради, а не суду.

"Для народних депутатів існує об'єктивна необхідність переглянути положення закону про НАБУ, підкоригувавши їх з урахуванням на конституційні норми. Сподіваємося, що народні обранці не будуть затягувати цей процес", – сподіваються в ОПУ.

Скандальне рішення ОАСК щодо Ситника: що треба знати

  • Суд схвлив окрему ухвалу, у якій зобов'язав Мін'юст викреслити з Єдиного реєстру інформацію про Ситника як керівника НАБУ. Однак у Мін'юсті зазначили, що не вилучать з реєстру дані про Ситника, тому що в міністерства нема таких повноважень.
  • ОАСК також направив у ДБР вказівку відкрити кримінальну справу щодо невиконання рішення КС Ситником. Відтак суд дав Ситнику 1 місяць, аби піти з посади.
  • До слова, раніше КСУ визнав неконституційним призначення Ситника на посаду директора НАБУ. Мовляв, призначаючи його, п'ятий президент Петро Порошенко перевищив свої повноваження.
  • У НАБУ назвали рішення ОАСК заангажованим та абсурдним. Тому він продовжуватиме виконувати свої повноваження.

До речі Вовк прокоментував рішення ОАСК щодо Ситника