В Офісі Президента нагадали, що виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ міститься у чинному законодавстві. Про це повідомляє пресслужба ОПУ.
Актуально Під ударом олігархів: чи звільнять Ситника з НАБУ
Як у Зеленського відреагували на рішення ОАСК щодо Ситника
- В ОП кажуть, що рішення Окружного адмінсуду Києва "викликало занепокоєння в суспільстві та стало підставою для очевидних спекуляцій". Там запевняють, що це рішення не остаточне.
- У Зеленського, зокрема, наголосили, що НАБУ як було, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом.
- Окремо в заяві Офісу Президента зазначили, що перелік підстав для звільнення директора НАБУ може бути змінений тільки за рішенням Верховної Ради, а не суду.
"Для народних депутатів існує об'єктивна необхідність переглянути положення закону про НАБУ, підкоригувавши їх з урахуванням на конституційні норми. Сподіваємося, що народні обранці не будуть затягувати цей процес", – сподіваються в ОПУ.
Скандальне рішення ОАСК щодо Ситника: що треба знати
- Суд схвлив окрему ухвалу, у якій зобов'язав Мін'юст викреслити з Єдиного реєстру інформацію про Ситника як керівника НАБУ. Однак у Мін'юсті зазначили, що не вилучать з реєстру дані про Ситника, тому що в міністерства нема таких повноважень.
- ОАСК також направив у ДБР вказівку відкрити кримінальну справу щодо невиконання рішення КС Ситником. Відтак суд дав Ситнику 1 місяць, аби піти з посади.
- До слова, раніше КСУ визнав неконституційним призначення Ситника на посаду директора НАБУ. Мовляв, призначаючи його, п'ятий президент Петро Порошенко перевищив свої повноваження.
- У НАБУ назвали рішення ОАСК заангажованим та абсурдним. Тому він продовжуватиме виконувати свої повноваження.