Зміни можуть вносити державні реєстратори. Мін’юст лише розглядає скарги на їхні дії та вносить дані у ЄДР лише за результатами розгляду. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська у фейсбуці.

До теми Не фейк, – в ОАСК підтвердили інформацію про звільнення Ситника з НАБУ

Часи, коли у Мін’юсті була Реєстраційна служба та реєстратори давно минули. Тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає і він там залишиться,
– наголосив Малюська.

Крім того, міністр звернув увагу, що питання, чи є НАБУ органом виконавчої влади досі не вирішене до кінця. Конституційний Суд вказав, що у НАБУ є ознаки органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади – немає.

Тому положення закону про НАБУ щодо призначення директора залишаться чинним до 17 грудня 2020 року.

Ухвала ОАСК про звільнення Ситника: що відомо

  • Напередодні в ЗМІ з'явилась інформація, що ОАСК зобов'язав Мін'юст вилучити дані з реєстрів про Ситника як керівника НАБУ.
  • 27 жовтня це підтвердили у суді. Крім того, ОАСК також направив у ДБР вказівку відкрити кримінальну справу щодо невиконання рішення КСУ Ситником.
  • Також суд поновив на посаді колишнього керівника Другого підрозділу детективів НАБУ Олександра Кареева, визнавши незаконним його звільнення.
  • ОАСК дав Ситнику місяць, щоб виконати рішення та покинути пост.