Є інші шляхи звільнення Півдня: як підрив ГЕС вплинув на ЗСУ та армію Росії
Росіяни вранці 6 червня цинічно підірвали Каховську ГЕС на тимчасово окупованій території України. Окупанти мали надію, що у такий спосіб зможуть переламати хід війни.
Терактом на Каховській ГЕС окупанти на певний час позбавили ЗСУ можливості проводити військові операції по Дніпру. Про це 24 Каналу розповів Олександр Мусієнко – керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт.
Дивіться також Шлях деокупації: 9 ключових питань про наступ ЗСУ
Як вплине екотерор на фронт
Олександр Мусієнко наголосив, що про погіршення стану російського війська через підрив ГЕС говорити не доводиться. Ймовірно, окупанти будуть робити спроби перекидати сили та засоби, втім ситуацію контрольована.
Щодо української армії, то терор росіян не вплинув на сценарій ведення бойових дій та не зупиняє контрнаступ ЗСУ.
Переправа і форсування Дніпра – це далеко не єдиний шлях, яким можна звільняти Південь,
– зауважив Мусієнко.
Водночас затоплення тимчасово окупованої Кінбурнської коси та втеча звідти окупантів може мати позитивні наслідки.
"У майбутньому це дасть змогу нам закріпитися там й, можливо, розташувати якісь засоби, які там будуть доцільні, наприклад, протикорабельні ракети", – додав він.
До того ж відсутність ворога свідчить про неможливість здійснення обстрілів по українських позиціях.
Підрив Каховської ГЕС: ключові новини
- Радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що підрив ГЕС – це використання неселективної зброї, яка прирівнюється по впливу на цивільне населення й інфраструктурі до тактичної ядерної зброї.
- В МЗС України заявили, що 8 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка Деніз Браун провели переговори. Сторони все ж домовилися про проведення евакуації із лівого берега Херсонщини.
- У Херсонській ОВА повідомили, що люди, які відмовилтся від евакуації, сприймають рятувальників як службу доставки.