В українському МЗС заявили, що 8 червня провели перемовини міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка Деніз Браун. Вони говорили про посилення допомоги з боку ООН, щоб подолати гуманітарні наслідки терористичного акту Росії на Каховській ГЕС.

Дивіться також Затоплені 600 квадратних кілометрів, загроза для ЗАЕС існує: головне про підрив Каховської ГЕС

Про що домовились Україна та ООН

В українському МЗС заявили, що:

  • масштаб руйнувань та страждань, завданих громадянам і тваринам, потребує якісно іншого реагування;
  • на зустрічі узгодили, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей.

Крім того, домовлено, що ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які будуть направлені на постраждалі окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей за умови забезпечення безпечного проїзду на окуповані території з підконтрольної уряду України території,
– заявили в міністерстві.

Також там відзначили, що Україна надає всі безпекові гарантії ООН для виконання гуманітарних операцій в усій зоні ураження.

ООН та українське МЗС домовились про те, що:

  • підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях з наших територій, як тільки Росія надасть доступ та гарантії безпеки;
  • ООН очікує на надання зазначених гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, постраждалих внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС.

Важливо "Організація Об'єднаних Нікчем": в Києві молодь протестувала під офісом ООН – репортаж

Що цьому передувало