Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС та залишили людей напризволяще. На жаль, вже повідомляють, що в одному з будинків Новокаховської територіальної громади загинула жінка, яка не могла ходити.

Зверніть увагу Україна вже звернулася до Міжнародного кримінального суду щодо підриву Каховської ГЕС

Україна звернулася до світу з закликом негайно втрутитися

Денис Шмигаль заявив, що Україна вже звернулася до:

  • керівництва ООН;
  • Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • інших міжнародних гуманітарних організацій.

На лівому березі, у тимчасовій окупації, люди кинуті росіянами напризволяще. Сотні будинків буквально зникли під водою. Люди вимушені власними силами покидати домівки, а хто не здатний – опинився у пастці стихії,
– наголосив Шмигаль.

Він додав, що міжнародні гуманітарні організації мають негайно втрутитися та допомогти врятувати життя людей, яких росіяни прирекли на смерть.

Україна шукає шляхи, як провести евакуацію

Україна намагається врятувати кожне життя. Ігор Клименко повідомив, що наразі шукають шляхи, як провести евакуацію з лівого берега Херсонщини.

"Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини", – мовиться у повідомленні.

Евакуація з правого берега триває

Клименко розповів, що евакуація триває. Її намагаються проводити дуже швидко. Однак російські загарбники продовжують обстріли. Рятують не лише людей, але й їхніх домашніх улюбленців.

Росіяни не дають людям евакуюватися самостійно

Дмитро Лубінець повідомив, що російські окупанти, які підірвали Каховську ГЕС, не лише не евакуйовують людей, але й не дають їм врятуватися самостійно. Росія скоїла теракт й тримає людей у заручниках.

"Цілі сім'ї сидять на дахах будинків, благають про допомогу і порятунок, але на їх прохання окупаційна влада не реагує. Вони самоусунулись від цих обов'язків", – наголосив Лубінець.

Наразі він вже отримав повідомлення, що людей:

  • не пропускають на блокпостах;
  • повертають назад без російського паспорта;
  • не допускають на тимчасово окуповану територію волонтерів.