Глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що зі 600 затоплених квадратних кілометрів 32 відсотки – це правобережжя та 68 відсотків – лівий берег. За його словами, станом на ранок середній рівень підтоплення – 5,61 метра.

Дивіться також Люди сидять на дахах, рівень води росте, триває евакуація: головне про підрив Каховської ГЕС

Найважча ситуація на лівому березі

Попри російські обстріли, із зони підтоплення триває евакуація. Станом на ранок 8 червня небезпечні території вже покинуло 1999 людей. Найбільше людей евакуювали з мікрорайону "Корабел" – 1495 осіб.

Прокудін повідомив, що на лівому березі, який перебуває під російською окупацією, ситуація дуже важка. Зокрема, люди потерпають не тільки від води, але й російського терору. Окупанти відмовляються рятувати людей.

У Каховському водосховищі продовжується зниження рівня води

За даними Укргідроенерго, рівень водосховища в районі Нікополя станом на 08:00 8 червня становить 13,05 метра. За добу рівень води у Каховському водосховищі зменшився майже на метр.

Продовжуються руйнування водозливної греблі, земляної вставки між будівлею станції та шлюзом.

"Укргідроенерго спільно з Укренерго для подальшої збалансованої роботи енергосистеми опрацьовують можливі сценарії з урахуванням наслідків руйнування Каховської гідроелектростанції. Зокрема, для зменшення підтоплень коригується режим роботи гідроелектростанцій та накопичується вода вище Каховської ГЕС в інших водосховищах Дніпровського каскаду", – мовиться у повідомленні.

Найважливіше про підрив Каховської ГЕС

  • Російські військові вночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС, внаслідок чого води Дніпра почали затоплювати населені пункти, які розташовані біля річки.
  • Критична ситуація в Олешках, де над рівнем води залишилося лише 20% міста. Також затопило Нову Каховку, а Кінбурнська коса тимчасово стала островом.
  • Унаслідок російського теракту є жертви: в Олешках внаслідок повені загинули щонайменше 3 людини. Також одна людина загинула в Новій Каховці.
  • Володимир Зеленський повідомив, що міжнародні організації, зокрема ООН та Червоний Хрест, ігнорують запити України про евакуацію людей з лівого берега.
  • Теракт Росії спричинив один з найбільш екоцидів в історії Європи за останні роки.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував у розмові із Зеленським створити комісію для детального розслідування вибуху на Каховській дамбі.