Підсумки тижня: Майдану 100 днів
За 100 днів існування з танців студентів під парасольками Євромайдан переріс у криваву боротьбу українців з диктаторським режимом. Євромайдан змінив Україну та українців, змінив ставлення світу до країни. Не змінилося лише одне: залишається багато невдоволених владою. Вже новою.
Євромайдан змінив українців і їх погляди
Тепер нова більшість у раді сформована опозицією та частиною регіоналів, які відхрестилися від режиму Януковича. У Кабміні сидять - експерти, майданівці, свободівці та "Батьківщина". На Майдані далеко не всі підтримують нову коаліцію і новий уряд.
"Майдан не дуже задоволений, але ми розуміємо, що зараз інших ми обрати не можемо. Ми повинні змушувати їх тепер працювати на благо Майдану", - вважає активіст Олег.
Майдан хоче, аби політика була народною
"Все, страху нема. Розумієте у чому основна особливість і здобуток Майдану - люди зрозуміли, що вони можуть впливати на політику олігархічного капіталізму, взагалі правлення олігархів вже не буде. Тому так Майдан жваво та негативно прореагував про повернення українську політику старих політиків, тому що Майдан хоче, аби політика була народною", - сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Українці хочуть чесної та народної влади
Юлю Тимошенко Майдан зустрів оваціями, проте бачити політичну бранку у великій політиці не хочуть. Тепер на передовій політичних пріоритетів - звичайні люди, бійці та підприємці. Саме вони змінили хід подій в країні, і тепер, коли поділені крісла, не готові просто забути про десятки невинних, які полягли на Майдані.
"Якщо вони нас зрадять, ми прийдемо до кожного особисто, і запитаємо за що загинули наші хлопці, герої України", - сказав сотник Самооборони, відеооператор Володимир Парасюк.
Янукович то не весь режим, він тільки його уособлення
"Ще не до кінця ми розуміємо ситуацію, багато хто не розуміє, всі ще живуть емоціями боротьби проти режиму Януковича. Вважають, що повалення Януковича - це повалення його режиму, але Янукович то не весь режим, він тільки його уособлення. Чого Майдан не зміг добитися, так це парламентських виборів. Щоб був інший парламент і туди прийшли люди, які представляють Майдан. Бо поки що у парламенті представлена іншими інтересами, система яка була ще до Майдану", - сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
"Правий сектор" вичікує і прицінюється до парламенту
Рушійна сила революції - "Правий сектор" поки до політики не надто рветься. Підбивати підсумки ще рано, кажуть в організації, Євромайдан ще не добіг кінця. Варто дочекатися результатів роботи нового уряду. А далі - можливо в українському парламенті з'явиться нова сила - партія "Правий сектор".
"Ми як бійці революції, як авангард революційного руху зробили те, що повинні були зробити. І після перезавантаження системи ми звісно захочемо взяти на себе якусь політичну відповідальність. Але зараз про це говорити рано", - повідомив речник "Правого сектору" Артем Скоропадський.
Євромайдан - революція смаків та сподобань
Психологи переконують, що не лише політичні уподобання а й смаки українців, зокрема українок, за час Євромайдану змінилися. Тепер в пошані не мажори на дорогих авто та вдягнуті в дорогі лейбли, а прості герої, в камуфляжі та з чубом. Нові українські козаки.
Сьогодні про Євромайдан пишуть книги, присвячують йому пісні. У Києві вже з’явилась вулиця Героїв Небесної сотні, на честь хлопців чиєю кров’ю омита вулиця Інститутська і новий політичний режим в країні.