Після атаки вірусу Petya.А низка сайтів відновила роботу
Ситуація із масштабною хакерською атакою на ряд українських підприємств та установ контрольована. Деякі сайти вже навіть відновили роботу.
Про це запевнили у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.
"Нині ситуацію взято під контроль. Жоден державний е-ресурс, захищений загальним контуром кіберзахисту, реалізованим Держспецзв'язку в системі захищеного доступу до Інтернету, не постраждав. Не зазнали пошкоджень або іншіх несанкціонованих дій і електронні державні реєстри країни", – йдеться у повідомленні прес-служби установи.
Читайте також: Хакерські атаки в Україні: список компаній, вражених вірусом Petya.A
У заяві зазначили, що спеціальній робочій групі вдалося швидко зреагувати на ситуацію та зупинити поширення вірусу з робочою назвою PetyaRansomware (Petya.А – 24), який за своїм алгоритмом схожий на інший вірус-здирник WannaCry.
У співпраці з міжнародними командами реагування на кіберінциденти нейтралізуються джерела кіберзагроз з-поза меж нашої країни, – додали в установі.
Наразі свою роботу відновили сайти Кабміну та ряду інших державних інституцій.
Читайте також: Хакерська атака в Україні: як працює вірус Petya.A і що робити?
Нагадаємо, вдень 27 червня атаку було скоєно на медіахолдинг ТРК "Люкс", до складу якого входять "24 Канал", національна мережа радіостанцій "Радіо Люкс" та "Радіо Максимум", а також низка популярних інтернет-сайтів. Від атак постраждало й близько 20 українських банків.
Згодом стало відомо, що від нападів також постраждали банки, автозаправки, гіпермаркети, аеропорт "Бориспіль", "Укртелеком" та низка інших українських компаній.
Масштабна хакерська атака пошкодила зокрема й роботу сайту Чорнобильської АЕС.