Після "Джавелінів" в Україні будуть зенітно-ракетні "Стінгери", – військовий

3 травня 2018, 07:01
Читать новость на русском

Вашингтон підвищує градус з Росією, надаючи Україні протитанкові комплекси "Джавелін". Не виключено, що далі, згідно з договором, Україна отримає і зенітно-ракетні комплекси від США.

Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: У розпорядженні Об'єднаних сил комплексів Javelin наразі нема, – Наєв

В політичному контексті "Джавелін" – спроба США чергового поштовху Росії на новий раунд переговорів між Волкером і Сурковим. США постійно тиснутимуть на РФ і нарощуватимуть силу. Ми можемо отримати зенітно-ракетні комплекси від США, щось на зразок "Стінгерів" (переносний зенітно-ракетний комплекс класу "земля-повітря" з інфрачервоною головкою самонаведення – "24"), які США використовували свого часу в Афганістані,
– зазначає експерт.

При цьому, вважає військовий, надання "Джавелінів" і одночасний перехід від АТО до Операції Об’єднаних (ООС) – випадковий збіг. Білий дім ухвалював рішення без жодних консультацій з Україною. Це, зауважує Жданов, не наша гра. На жаль, тут ми об'єкт, а не суб'єкт. Крім того, експерт зазначає, що і "Джавелін", і ООС не змінять нічого суттєво на фронті.

"Порошенко свій мирний план врегулювання конфлікту на сході України не відміняв. Тому ЗСУ продовжують займати позиції, проросійські бойовики нас обстрілюють, а ми не відповідаємо. Техніку та озброєння на передову лінію фронту не повертаємо", – говорить Олег Жданов.

Нагадаємо, 30 квітня стало відомо, що США направили до України партію ПТРК "Джавелін" (Javelin). Згодом цю інформацію підтвердив і Президент України Петро Порошенко.

Що таке "Джавелін"? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.

30 квітня замість АТО офіційно розпочалася Операція Об'єднаних сил.

Що таке Операція Об'єднаних сил? Це комплекс військових та спеціальних організаційно-правових заходів українських силових структур, які спрямовані на оборону та відсіч російської агресії на сході України. Операція Об'єднаних сил фактично є переформатуванням Антитерористичної операції. Командування операцією перейшло від СБУ до Об'єднаного оперативного штабу, ЗСУ.