План захисту України Залужний показав лише в лютому 2022-го, але був нюанс
Джерело:
ВВСГоловнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний представив план захисту України лише в лютому 2022 року, незадовго до повномасштабного вторгнення. Однак, готуватися до нього почав набагато раніше.
Підготовку до воєнних дій Залужний приховував від Володимира Зеленського і від американських союзників Києва.
Дивіться також Яке повідомлення написали однокласники Залужного у спільному чаті 24 лютого
Залужний від перших днів на посаді стверджував, що загроза повномасштабної війни є реальною. Саме тому український Генштаб розробляв різні варіанти розвитку подій задовго до 24 лютого.
"Ти ні з чим не сплутаєш запах війни, і він уже відчувався в повітрі”, – казав Залужний Time у червні 2022 року.
Зверніть увагу! Задовго до початку великої війни командування ЗСУ перейшло фактично на цілодобовий режим роботи, "попри заспокійливі меседжі, які виголошували політики".BBC називає першим суттєвим рішенням Валерія Залужного – це дозвіл військовим на Донбасі у разі нападу на них відкривати вогонь у відповідь без узгодження зі старшим командуванням.
Сам Залужний перебрався жити у приміщення неподалік Генштабу – щоб краще підготуватися до ймовірного вторгнення і зберегти ці приготування у таємниці. Наприклад, саме тоді перевозили системи ППО з пунктів їхнього постійного базування, і робилося це вночі,
– йдеться у статті.
Приховування плану від Зеленського та США
За даними New Yorker, Валерій Залужний приховував військові приготування навіть від Володимира Зеленського і від партнерів Києва.
І лише в лютому 2022 року Залужний представив план захисту України.
Ба більше, зазначають, що Генштаб показав військовій аташе американського посольства в Києві ескіз українських позицій і схем оборони. Згодом виявилось, що це був фальшивий варіант плану, щоб приховати увесь розмах приготувань.
Сам Залужний в інтерв'ю Time розповів, що, бувши ще виконувачем обов’язки командувача у зоні бойових дій на Сході у 2019 році, не планував занурювати Зеленського у деталі військової тактики й перипетії армійських структур управління. Все тому, що у президента інші задачі.