"Плівки" Тупицького дають підстави для його відсторонення, – представник Зеленського у КСУ

24 грудня 2020, 19:21
Читать новость на русском

Оприлюднених "плівок", на яких фігурує глава Конституційного Суду України Олександр Тупицький, достатньо для його відсторонення. Федір Веніславський вважає, що виклик глави КСУ до Офісу генпрокурора виправданий.

Веніславський про "плівки" Тупицького

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський у коментарі "НВ" заявив, що існування плівок ставить під сумнів право Олександра Тупицького обіймати посаду голови КСУ.

Дізнайтеся більше Завод під Донецьком й участь у суддівському шахрайстві: що показали плівки голови КСУ

За наявною у мене інформацією, плівки, які були записані в рамках проведення досудового розслідування, є легальними та з усіма необхідними дозволами,
– розповів Веніславський.

Він уточнив, що суд дозволив проводити негласні заходи спостереження і зняття інформації. А це відповідно стало підставою для реєстрації кримінального провадження. "Тому пана Тупицького було викликано для оголошення про підозру", – пояснив представник президента.

Він уточнив, що справу відкрили за 2 статтями

  • про введення в оману суду або іншого уповноваженого органу;
  • перешкоджання появі свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання свідчень чи висновку.

Чому можна розглядати питання відсторонення глави КСУ

Оприлюднені плівки, в яких фігурує глава Тупицький, вже свідчать, що він не відповідає критеріям судді Конституційного Суду, закріпленим в Конституції,
– додав Веніславський.

Зокрема, про високі моральні якості та професіоналізм.

Представник Зеленського у КСУ переконаний, що цього достатньо для того, аби судді Конституційного Суду на зборах, спеціальному засіданні, розглянули питання, чи може суддя Тупицький бути суддею.

Виклик Тупицького до Офісу генпрокурора: що відомо

  • Раніше в КСУ повідомили, що до суду надійшла повістка про виклик Олександра Тупицького до Офісу генпрокурора 28 грудня "для участі в процесуальних діях".
  • ЗМІ пишуть, що викликають Тупицького, аби вручити йому підозру.
  • Перед цим програма "Схеми" оприлюднила розслідування про ймовірне суддівське шахрайство голови КСУ.
  • Журналістам вдалося з'ясувати, що Тупицький в 2006 – 2010 роках був причетний до заволодіння майном заводу в Зугресі Донецької області.