Веніславський про "плівки" Тупицького

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський у коментарі "НВ" заявив, що існування плівок ставить під сумнів право Олександра Тупицького обіймати посаду голови КСУ.

Дізнайтеся більше Завод під Донецьком й участь у суддівському шахрайстві: що показали плівки голови КСУ

За наявною у мене інформацією, плівки, які були записані в рамках проведення досудового розслідування, є легальними та з усіма необхідними дозволами,
– розповів Веніславський.

Він уточнив, що суд дозволив проводити негласні заходи спостереження і зняття інформації. А це відповідно стало підставою для реєстрації кримінального провадження. "Тому пана Тупицького було викликано для оголошення про підозру", – пояснив представник президента.

Він уточнив, що справу відкрили за 2 статтями

  • про введення в оману суду або іншого уповноваженого органу;
  • перешкоджання появі свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання свідчень чи висновку.

Чому можна розглядати питання відсторонення глави КСУ

Оприлюднені плівки, в яких фігурує глава Тупицький, вже свідчать, що він не відповідає критеріям судді Конституційного Суду, закріпленим в Конституції,
– додав Веніславський.

Зокрема, про високі моральні якості та професіоналізм.

Представник Зеленського у КСУ переконаний, що цього достатньо для того, аби судді Конституційного Суду на зборах, спеціальному засіданні, розглянули питання, чи може суддя Тупицький бути суддею.

Виклик Тупицького до Офісу генпрокурора: що відомо

  • Раніше в КСУ повідомили, що до суду надійшла повістка про виклик Олександра Тупицького до Офісу генпрокурора 28 грудня "для участі в процесуальних діях".
  • ЗМІ пишуть, що викликають Тупицького, аби вручити йому підозру.
  • Перед цим програма "Схеми" оприлюднила розслідування про ймовірне суддівське шахрайство голови КСУ.
  • Журналістам вдалося з'ясувати, що Тупицький в 2006 – 2010 роках був причетний до заволодіння майном заводу в Зугресі Донецької області.